ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Walensky: Ülkemizin aşılamada alacak çok yolu var

banner37

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Walensky, ülkede artan Kovid-19 vakalarına ilişkin, "İçimde kötü şeyler olacağına dair bir his var. Ülkemizin aşılamada alacak çok yolu var. Lütfen virüs önlemlerine bir süre daha uyalım." dedi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Walensky: Ülkemizin aşılamada alacak çok yolu var
banner90
banner8

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Rochelle Walensky, Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Ekibinin düzenlediği çevrim içi basın toplantısında, ülkede vakaların yeniden artmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Aşılama çabalarının hız kazanmasına rağmen yükselen vaka sayılarına dikkati çeken Walensky, "İçimde kötü şeyler olacağına dair bir his var. Şu anda bulunduğumuz konumdan bakınca önümüzde umut vadeden şeyler var. Ancak şu anda korkmaktan kendimi alamıyorum." diye konuştu.

banner134
Buna karşı harekete geçilmesi gerektiğinin altını çizen Walensky, "Şu anda eyleme geçmeme lüksümüz yok." görüşünü paylaştı.

Walensky, vakalara bağlı olarak hastaneye yatan hasta sayısında da artış yaşandığına işaret ederek, "Ülkemizin aşılamada alacak çok yolu var. Lütfen virüs önlemlerine bir süre daha uyalım." uyarısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75