banner6

ABD istihbarat değerlendirmesi: Kremlin’e düzenlenen saldırıdan Ukrayna sorumlu

banner37

New York Times gazetesi, ABD istihbaratının, özel bir Ukrayna askeri biriminin veya istihbarat servisinin bu ay Kremlin'i hedef alan bir insansız hava aracı (İHA) saldırısının arkasında olabileceğini ortaya koyduğunu aktardı.

ABD istihbarat değerlendirmesi: Kremlin’e düzenlenen saldırıdan Ukrayna sorumlu
banner150

banner150

banner99

Kremlin Sözcüsü Dmirtiy Peskov bugün gazetede çıkan haberleri doğrulayarak, Moskova'nın başından beri saldırıdan Ukrayna'nın sorumlu olduğunu bildiğini söyledi.

Gazete, saldırının Ukrayna'ya en büyük askeri teçhizat tedarikçisi olan ABD'deki yetkilileri alarma geçiren bir dizi gizli operasyonun parçası gibi göründüğüne dikkati çekti.

Habere göre ABD’li yetkililer, operasyondan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin tamamen habersiz olduğuna inanmıyor ancak operasyonun detaylarından ne kadar haberdar olduğunun belirsiz olduğuna işaret ediyor.

Saldırıya ilişkin Rusya, Ukrayna'yı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i öldürmeye çalışmakla suçladı. Zelenskiy iddiaları yalanlarken Kremlin, saldırının arkasında ABD'nin olduğunu açıkladı. Washington’dan ise Moskova’nın iddialarına yalanlama geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104