ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi: Trump halkı isyana teşvik suçu işledi

banner37

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, "Donald Trump halkı isyana teşvik suçu işlemiştir. Trump çok tehlikeli bir kişi, görevde kalmamalı. Başkan Yardımcısı Pence, Trump'ı görevden almak için hızla harekete geçmeli" açıklamasında bulundu.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi: Trump halkı isyana teşvik suçu işledi
banner90
banner8

ABD'de dün Trump yanlılarının Kongreyi basması ve yaşanan şiddet olayları üzerine Demokratların "Trump bir an önce görevden alınsın" çağrıları devam ediyor.

banner134
Pelosi, düzenlediği basın toplantısında, dünkü olayların sorumlusunun Donald Trump olduğunu kaydederek, başkanın görevini yapamayacak hale düşmesi durumunda yerine başkan yardımcısının geçmesini öngören Anayasanın 25. Ek Maddesine işaret etti.

Senato Azınlık Lideri Demokrat Chuck Schumer'in çağrısını anımsatan Pelosi, "Ben de Schumer'in çağrısına katılıyorum ve Başkan Yardımcısı Pence'i 25. Ek Maddeyi acilen kullanarak, Trump'ı görevden almaya davet ediyorum." dedi.

Pelosi, "Kabine ve Başkan Yardımcısı gerekeni yapmazsa, Kongre azil süreci yürütmeye hazırlıklı olmalıdır." ifadesini kullandı. 'de...

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 22:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75