banner6

ABD ve Güney Kore ortak tatbikat yapacak

banner37

Güney Kore ve ABD ordusuna bağlı donanma unsurlarının, yarın Kuzey Kore tehdidine karşı ortak tatbikat yapacağı bildirildi.

ABD ve Güney Kore ortak tatbikat yapacak
banner99

Güney Kore ordusundan yapılan açıklamaya göre, tatbikata Güney Kore’den 7 donanma gemisi ile ABD donanmasından USS Nimitz, USS Theodore Roosevelt ve USS Ronald Reagan adlı üç uçak gemileri ve 11 savaş gemisinin katılacağı belirtildi.      

Kore yarımadası etrafında gerçekleştirilecek tatbikatın yarın başlayacağı ve 14 Kasım Salı gününe kadar devam edeceği ifade edildi.      

“Kuzey Kore tehdidine karşı savunma" manevraları içeren 4 günlük tatbikatın Pyongyang yönetiminin nükleer ve füze provokasyonlarına karşı caydırıcılık amacı da taşıdığı kaydedildi.      

Ayrıca, tatbikat ile iki ülke askeri kuvvetlerinin birleşik operasyon kabiliyetinin artırılması hedeflendiği bildirildi.      

Tatbikat için hali hazırda Batı Pasifik’te olan ABD’nin  söz konusu uçak gemilerinin, Güney Kore sularına intikal edeceği aktarıldı.      

ABD'nin 7. Filosundan dün yapılan açıklamada ise USS Ronald Reagan, USS Nimitz ve USS Theodore Roosevelt uçak gemilerinin Batı Pasifik'teki uluslararası sularda koordineli tatbikat düzenleyeceği belirtilmiş, tatbikatta hava savunma, deniz gözetimi, denizde ikmal, savunmacı hava savaşı eğitimi ve yakın temasta koordineli manevralar alanlarında eğitim yapılacağı kaydedilmişti.      

banner134

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 15:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104