Afgan kadın, ABD kargo uçağında doğum yaptı

banner37

Afgan kadın, ABD kargo uçağında doğum yaptı
banner8

Taliban'ın ülke yönetimini ele almasının ardından, Afganların ülkeden kaçışı devam ediyor. Afganistan'dan gerçekleştirilen tahliyeler sırasında Afgan bir kadın ABD kargo uçağında doğum yaptı. Hamile kadının uçuş sırasında kabindeki hava basıncı nedeniyle komplikasyonlar yaşadığı öğrenilirken, ABD tarafından yapılan açıklamada, "Uçak Komutanı, kabindeki hava basıncını arttırmak için uçağın alçalmasına karar verdi, bu da annenin hayatını kurtardı" ifadeleri kullanıldı.

Taliban'dan kaçan Afgan bir kadın, uçuşun ikinci ayağı olan Almanya'daki Ramstein Hava Üssü'ne iniş yapan ABD'ye ait C-17 kargo uçağında doğum yaptı.

KOMUTANIN KARARI ANNEYİ KURTARDI

ABD Hava Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada,hamile kadının kabindeki düşük hava basıncı nedeniyle komplikasyonlar yaşamaya başladığı ifade edilerek, "Uçak Komutanı, kabindeki hava basıncını arttırmak için uçağın alçalmasına karar verdi, bu da annenin hayatını kurtardı" denildi.

ANNE VE BEBEĞİN DURUMU İYİ

banner134

Uçağın hava üssüne inmesinin ardından, Hava Kuvvetleri'ne bağlı sağlık ekibinin uçağa gelerek bebeğin doğumunu gerçekleştirdiği. Anne ve bebeğin doğumdan sonra, yakındaki bir sağlık merkezine nakledildiği ve durumlarının iyi olduğu kaydedildi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), geçtiğimiz hafta Afganistan'dan 2 bin 500'ü ABD vatandaşı olmak üzere 17 bin kişinin tahliye edildiğini açıklamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88