Akar: ABD'nin verdiği silahlar YPG'de kalacak diye bir şey yok

banner37

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'nin YPG'ye verdiği silahların kalacağına dair bir şey olmadığını belirterek, bu konuda planlamalar olduğunu ve ABD ile bu konudaki görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Akar: ABD'nin verdiği silahlar YPG'de kalacak diye bir şey yok
banner90
banner99

ABD'nin Suriye'den çekilme sürecine ilişkin bir grup gazeteciye açıklamalarda bulunan Akar, Akşam Gazetesi'nde yer alan ifadelerine göre ABD'nin ve diğer ülkelerin IŞİD'e karşı sadece hava operasyonları düzenlediğini belirterek, "TSK ise göğüs göğüse mücadele ederek 3.000'nin üzerinde DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdi. Bilgi, tecrübe ve kabiliyetleriyle dünyanın en güçlü ordusu olan TSK geri kalan DEAŞ'lıları da etkisiz hale getirmeye muktedirdir" dedi.

‘ABD'Lİ VE RUS YETKİLİLERLE GÖRÜŞMELER, DEVAM EDECEK'

"ABD'nin verdiği silahlar terör örgütü YPG'de kalacak diye bir şey yok ortada" diyen Akar, "Yukarıda liderler bir çatı çizip genel çerçeveyi belirlediler. Biz de ABD'li muhataplarımızla bu çerçevenin içini dolduracak çalışmalar yapıyoruz. Planlamalarımız var. Başka taraflarla da temas halindeyiz. Dolayısıyla ortada olmuş bitmiş bir şey yok. Planlamalarımız nasıl hayata geçirilecek onu ele alıyoruz" dedi.

banner134
Akar, ABD'li ve Rus yetkililerle görüşmelerinin devam edeceğini de söyleyerek şunları kaydetti:

‘TEL RIFAT DA KONUŞULUYOR'

"Türkiye olarak, bağımsız bir devlet olarak herkesle konuşuyoruz. Bu kapsamda Rusya ve ABD'li yetkililerle görüşmelerimiz devam edecek. Konuştuğumuz konular arasında Tel Rıfat da var, her şey var. Bunlar konuşuluyor. Hem ülkemiz, hem bölge için yapılması gerekenleri yapıyoruz."

ABD Başkanı Donald Trump geçen hafta Suriye'deki askeri birliklerini çekme kararı almıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75