banner6

Amazon işçileri, düşük maaşları protesto etmek için grev yapıyor

banner37

Amazon işçileri, düşük maaşları protesto etmek için grev yapıyor
banner99

Amazon işçileri, düşük maaşları protesto etmek için bugün dünyanın en büyük e-ticaret devine karşı İngiltere’deki ilk grevi düzenliyor.
Amazon çalışanlarının İngiltere’deki ilk yasal grevi bugün başladı. Coventry bölgesindeki Amazon işçilerinin üye olduğu sendika, geçtiğimiz aylarda grev kararı almıştı. Amazon’un İngiltere’de toplam 75 bin çalışanı bulunuyor.
GMB sendikasının üyeleri Amazon’un Coventry deposunda, gülünç olarak adlandırdıkları maaşlara zam yapılması talebiyle greve gitti. BBC’ye konuşan işçiler ağır çalışma koşullarından yakınırken sürekli izlendiklerini ve sadece birkaç dakika süren boş zamanlarda azarlandıklarını ileri sürdü.
Ağustos ayında Amazon, işçilere saatlik 0,50 pound maaş zammı teklif etti. Amazon sözcüsü açıklamasında, “Ekiplerimizin yıl boyunca yaptığı harika çalışmaları takdir ediyoruz ve saatte en az 10,50 sterlin ile 11,45 sterlin arasında rekabetçi bir ücret sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

ZAMDA ANLAŞAMADILAR
Şirket 2018’den bu yana Amazon çalışanlarına ödenen en düşük saatlik ücrette yüzde 29’luk bir zam yapıldığını söyledi. İşçiler ise saat başına 15 sterlin talep etti. Amazon işçileri 0,50 sterlinlik zam teklifinin bir hakaret olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104