banner6

Anastasiadis: Koronavirüs, küresel düzeyde daha fazla iş birliği gerektirir

banner37

Anastasiadis: Koronavirüs, küresel düzeyde daha fazla iş birliği gerektirir
banner151 banner143

Rum Lider Anastasiadis, koronavirüs pandemisinin küresel düzeyde daha fazla iş birliği gerektirdiğini vurguladı.

Rum Lider Nikos Anastasiadis, Koronavirüs salgınının küresel düzeyde daha fazla iş birliği gerektirdiğini vurguladı.

Paris Barış Forumu’nda bir konuşma yapan Anastasiadis, Koronavirüsün insan hakları, sosyal uyum, cinsiyet eşitliği ve kadınların hakları konularında elde edilen önemli ilerlemeyi tersine çeviren sıkıntılar yarattığınıdile getirdi.

Küresel direncin iş birliğini artırmayı talep ettiğini, sosyo ekonomik sıkıntıların devletler tarafından giderilemeyeceğine işaret eden Rum Lider şöyle konuştu:

“Düşünce şeklimiz bakımından her zamankinden daha yenilikçi olmalıyız. Daha adil ve uygulanabilir çözümler bulmalıyız. Ekolojik ve dijital olarak düşünmeliyiz. İklim değişikliğine bağlı olarak gezegenimiz için tehditler bulunmaktadır. Kıbrıs, iklim değişikliği üzerinde küresel hareket için çok taraflı çerçevenin dönüm noktasını oluşturan Paris Anlaşması’na değişmez taahhüdünü yeniden teyit etmektedir."

Anastasiadis, “İşbirliği, dayanışma, sosyal adalet, vatandaşlarımızın korunması ve kamu sağlığının önemi, bugünkü ve gelecekteki nesilleri dışarda bırakmadan daha barışçı bir dünya için bizim ilkeler rehberimiz olmalıdır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104