banner6

Anıtkabir'e halı saha yapıldı

banner37

Anıtkabir’de mozole yakınına yerleştirilen plastik çocuk parkının ardından, halı saha yapıldı.

Anıtkabir'e halı saha yapıldı
banner151 banner143

Kamuoyunun, TC Mimarlar Odası’nın ve bazı milletvekillerinin tepkileri üzerine mozole yakınlarına yerleştirilen plastik çocuk parkı kaldırılmıştı.  Ancak onun yerine, Fevzi Çakmak Caddesi’nden görünecek şekilde halı saha inşa edildi.

Cumhuriyetçi Halk Partisi (CHP) Trabzon milletvekili Haluk Pekşen, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, halı sahanın kaldırılması için Genelkurmay Başkanlığı’na 72 saat süre verdiğini belirtti.

Pekşen, Genelkurmay Başkanı2nı istifaya davet ettiği konuşmasında, ‘Bu süre içerisinde halı saha kaldırılmazsa, Türk halkı gereğini yapacaktır. Milyonlarca CHP’li ile o halı sahayı kaldıracağız’ ifadesini kullandı.

Anıtkabir’in saygınlığını suistimal edecek biçimde alan içerisine çocuk parkı ve halı saha yapılmasının kabul edilemeyeceğini aktararak, ‘Yapılan bu saygısızlıklara yönelik olarak en üst düzeyde sorumlular hesap vermelidir. Sizlerin, Anıtkabir gibi tüm insanlığın büyük bir saygıyla korunmasına özen gösterilen bir yerde çocuk eğlence parkı, halı saha vs. gibi yaptıklarınızla, insanların manevi duygularının rencide edilmesine gösterdiğiniz duyarsızlık toplumun vicdanını sızlatmıştır.’ şeklinde konuştu.

 Öte yandan, Türkiye Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan da konuyla ilgili olarak, ‘Bu nasıl bir saygısızlık. Çocuk parkından sonra şimdide halı saha yapmışlar. Bu halı sahada oradan ya kalkacak ya kalkacak’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 21:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104