banner6

Arap Koalisyon Güçleri: Sana'daki Husilere ait hedeflere hava saldırısına başladık

banner37

Arap Koalisyon Güçleri: Sana'daki Husilere ait hedeflere hava saldırısına başladık
banner150 banner150 banner151 banner152

Suudi Arabistan önderliğindeki koalisyon güçleri, Husilerin Yemen'in başkenti Sana'daki hedeflerine yönelik hava saldırısına başladıklarını duyurdu.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberinde, hava saldırılarının meşru hedeflere yönelik, uluslararası insani hukukla da uyumlu olduğu kaydedildi.

Koalisyon, Sana'daki Azal beldesinde Husilerin gizli noktalarından birisinin ve insansız hava araçlarıyla ilişkili 4 gizli deposunun vurulduğunu açıkladı.

Ayrıca Sana'da balistik füze deposu olarak kullanılan iki mağaranın hedef alındığı bildirildi.

Husilere bağlı el-Mesire televizyon kanalından yapılan açıklamada, koalisyon güçlerinin Sana'ya iki hava saldırısı düzenlendiği belirtildi.

Koalisyon güçleri, dün yaptığı açıklamada, Yemen semalarında 4 insansız hava aracının etkisiz hale getirildiğini duyurmuştu.

Yemen'deki İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten itibaren Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

Ülkedeki çatışmalar, son dönemde hükümetin en önemli kalelerinden biri olan, petrol ve doğal gaz yataklarının da bulunduğu Marib ve çevresinde yoğunlaşıyor.

banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110