banner6

Avrupa'da yeni göç dalgası: 2 milyon Ukraynalı kışın göç edecek

banner37

DSÖ yetkililerine göre kış aylarında en az 2 milyon Ukraynalı göç etmek zorunda kalacak.

Avrupa'da yeni göç dalgası: 2 milyon Ukraynalı kışın göç edecek
banner99

Savaş nedeniyle ülkenin altyapısı büyük oranda tahrip oldu. Ülkede su elektrik ve ısınma tedarikinde aksaklıklar yaşanıyor. Milyonlarca Ukraynalı zaman zaman soğuk havalarda karanlıkta ve susuz yaşıyor.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, bu kış Ukraynalı milyonlarca kişi için hayati tehlike olduğunu ve en az iki milyon kişinin göç etmek zorunda kalabileceğini söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü, Rusya'nın saldırıları nedeniyle Ukrayna'daki enerji altyapısının hasar gördüğünü veya tamamen yok edildiğini belirterek, bu durumun yaklaşan kış aylarında Ukrayna halkının hayatlarını tehdit edeceğini söyledi.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen basın toplantısında konuşan DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, "Bu kış Ukrayna'da milyonlarca insan için hayati tehlike oluşturacak. Ukrayna'nın sağlık sistemi şimdiye kadarki en karanlık günleriyle karşı karşıya. Saldırılar nedeniyle yüzlerce hastane ve sağlık tesisi artık tam olarak faaliyette değil. Tesisler temel ihtiyaçları karşılamak için yakıt, su ve elektrikten yoksun. Kısaca Ukrayna'da bu kış, hayatta kalmakla ilgili olacak" dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104