Avrupa İlaç Ajansı, Moderna'nın koronavirüs aşısı için erken toplanma kararı aldı

banner37

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Moderna tarafından geliştirilen koronavirüs aşısını görüşmek üzere çarşamba günü düzenlenmesi planlanan toplantıyı bugüne aldı...

Avrupa İlaç Ajansı, Moderna'nın koronavirüs aşısı için erken toplanma kararı aldı
banner90
banner8

Merkezi Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunan Avrupa İlaç Ajansı'nın Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen korona virüs aşısının kullanımına onay vermesinin ardından Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde 27 Aralık 2020'de aşılamalar başlamıştı.

banner134
EMA yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Ajansın Moderna tarafından geliştirilen aşı hakkında çarşamba günü düzenlenmesi planlanan toplantının bugün gerçekleştirileceği ve her şeyin yolunda gitmesi durumunda kararın akşam saatlerinde açıklanabileceği belirtildi.

Yetkililer, bu akşam aşı hakkında bir karara varılamaması durumunda toplantının daha önceden planladığı gibi çarşamba günü yeniden yapılacağını ifade ettiler.

EMA'nın Moderna'nın geliştirdiği aşısını onaylaması durumunda bu AB tarafından BioNTech ve Pfizer'in ardından onaylanan ikinci aşı olacak.

Pfizer-BioNTech, geliştirdikleri aşının onaylanması için 6 Ekim'de EMA'ya müracaat etmişti. EMA, 21 Aralık'ta Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen BNT162b2 isimli aşının 16 yaşından büyük kişilerde kullanılmasına onay vermişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75