Biden, başkan yardımcısıyken resmi yazışmalarda takma isimli e-mail hesapları kullandı

banner37

Biden, başkan yardımcısıyken resmi yazışmalarda takma isimli e-mail hesapları kullandı
banner99

ABD Başkanı Joe Biden’ın, eski Başkan Barack Obama’nın Yardımcısı iken, devlet yazışmalarını gönderip almak için birkaç özel e-mail kullandığı bildirildi.

Daily Mail gazetesine göre, Biden’ın oğlu Hunter’ın dizüstü bilgisayarının hacklenmesi, ABD Başkanı’nın bu özel hesaplarda Robin Ware, Robert L. Peters ve JRB Ware gibi çeşitli takma isimler kullandığını ortaya çıkardı.

Biden’ın ofisindeki bir görevli, 2016’da en az dört hafta boyunca başkan yardımcısının günlük programını Robert.L.Peters@pci.gov isimli e-maile gönderdi.

Söz konusu görevli, bunların bir kısmının kopyasını Hunter’ın e-mailine de gönderdi.

Bu mailler arasında, Ukrayna eski Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile Biden arasındaki bir telefon görüşmesinin randevusunu içeren bir mesaj da vardı.

Bunun yanı sıra, Hunter ve 6 yıl önce hayatını kaybeden kardeşi Joseph Robinette (Beau), Joe Biden’ın RobinWare456@gmail.com isimli e-mailine giden bir başka mailin bir kopyasını aldı.

banner134

ABD’nin Kiev Büyükelçisi John Tefft’ten gelen mailde, “Beau Cuma günü Kyev’i ziyaret etti ve Hyatt’ta yolsuzluk hakkında bir konuşma yaptı. Daha sonra birçok genç Ukraynalı avukatla tanıştı. Bu ülkeyi rahatsız etmeye devam eden bir sorunla ilgili samimi konuşması nedeniyle çok övgü aldık” denildi.

Hunter’ın dizüstü bilgisayarının içeriği, tamir için bir merkeze bıraktıktan sonra basına sızdırıldı.

Basında, bu içeriklerin sızdırılmasının arkasında Rusya’nın olabileceği iddia edildi, ancak buna dair henüz bir kanıt sunulmadı.

Resmi ve devlet mesajlarını göndermek ve almak için özel bir e-mail adresinin kullanılması, bu özel hesaplar güvenli devlet hesaplarından daha fazla saldırıya açık olduğundan, büyük bir krizi ve çıkar çatışmasını temsil ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88