banner6

BM Mülteciler Yüksek Komiseri, gösterdiği güçlü ortaklık için Türkiye'ye minnettar olduklarını belirtti

banner37

BM Mülteciler Yüksek Komiseri, gösterdiği güçlü ortaklık için Türkiye'ye minnettar olduklarını belirtti
banner8

Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK), ortaya koyduğu güçlü ortaklık için Türkiye'ye minnettar olduğunu bildirdi.

Grandi, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, dün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildiğini belirtti.

banner134

Erdoğan ile Türkiye'de ve bölgedeki Suriyeli mültecilere yönelik çözümler ve Afganistan'a acil insani yardım sağlanması gerektiğiyle ilgili görüşmede bulunduklarını kaydeden Grandi, BMMYK'nın bu iki konuyla ilgili Türkiye'ye müteşekkir olduğunu belirtti.

Grandi, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bölgede zorla yerinden edilmeler konusunu görüştüklerini ifade ederek, Suriye'deki mülteci krizi ve Afganistan'da insani durumun kötüleşmesine ilişkin çözüm arayışlarının hızlandırılması gerektiğini belirtti.

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı toplantıya ilişkin Grandi, Suriyeli, Afgan ve diğer mültecilerden oluşan büyük bir nüfusa ev sahipliği yapmaya devam ederken Türkiye'nin artan göçmen sorunlarının nasıl ele alınacağı konusunu değerlendirdiklerini belirtti.

Grandi, "Daha fazla uluslararası yardıma ihtiyaç var!" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88