banner6

Brüksel saldırganı öldü

banner37

Belçika Federal Savcılık Sözcüsü Eric Van Der Sypt, Brüksel Merkez Tren İstasyonu'nda etkisiz hale getirilen saldırganın öldüğünü bildirdi.

Brüksel saldırganı öldü
banner151

Belçika'nın kamu televizyonu RTBF'nin haberine göre, Sypt yaptığı açıklamada saldırganın öldüğünü teyit etti. 

Saldırganı etkisiz hale getiren güvenlik güçlerine teşekkür eden Belçika Başbakanı Charles Michel'in bu sabah İçişleri Bakanı Jan Jambon ve Adalet Bakanı Koen Geens'in katılımıyla Ulusal Güvenlik Konseyi ile toplantı yapacağı duyuruldu.

Merkez Tren İstasyonu yakınındaki Rue du Marche aux Herbes Sokağı'nın güvenlik güçlerinin şüpheli bir araç tespit etmesi üzerine kapatıldığı, Belçika Savunma Bakanlığına bağlı Patlayıcı Aygıtları İmha Etme Biriminin bölgede çalışma yaptığı belirtildi.

Brüksel'deki alarm seviyesinin 3'te tutulacağı açıklandı.

Brüksel Merkez Tren İstasyonu'nda üstünde patlayıcı olduğu iddia edilen bir kişinin etkisiz hale getirilmesinin ardından Belçika Federal Savcılık Sözcüsü Eric Van Der Sypt, olayı terör saldırısı olarak değerlendirdiklerini açıklamıştı.

Sypt, saldırganın dışında yaralanan ya da hayatını kaybeden kimsenin olmadığını bildirmişti.

Brüksel Zaventem Havalimanı ve Maelbeek metro istasyonunda 22 Mart 2016'da düzenlenen terör saldırılarında 32 kişi hayatını kaybetmiş, 270 kişi yaralanmıştı. Olayın ardından başkent Brüksel'de alarm seviyesi önce en yüksek olan 4'e çıkarılmış, daha sonra da 3'e düşürülmüş, polis ve askerler önemli merkezler ve binaların önünde devriye görevine başlamıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 10:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110