banner6

Çatışma 11 saat sürdü

banner37

Afganistan’ın başkenti Kabil’de düzenlenen saldırıda yardım kuruluşu ve misafirhanesi hedef alındı

Çatışma 11 saat sürdü
banner150

banner150

banner99

Afganistan güne yine silah sesleriyle başladı.

Önceki gün terör örgütü Taliban tarafından başkent Kabil’deki Savunma Bakanlığı girişinde düzenlenen iki ayrı intihar saldırısının ardından, dün sabah saatlerinde de Uluslararası Yardım Kuruluşu Care’in ofis ve misafirhanesi saldırıya uğradı. Üç saldırgan ölü ele geçirildi.

Afganistan İçişleri Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Kabil şehir merkezindeki Sahre New caddesinde önceki gün akşam saatlerinde bomba yüklü araçla bir saldırı düzenlendi. Ardından militanlar güvenlik güçleriyle çatışmaya girdi. Çatışma 11 saat sürdü. Uluslararası Yardım Kuruluşu Care’in ofis ve misafirhanesinin saldırıda hedef alındığı belirtildi.

Saldırı üzerine şehir merkezinin büyük kısmı güvenlik kordonuna alındı. Binlerce işyeri kapalı kaldı. Patlamanın şiddetiyle çok sayıda ev ve işyerinin camları kırıldı. Afganistan’da yayın yapan Tolo TV ise saldırının asıl hedefinin istihbarat teşkilâtı NDS’nin eski başkanı Rahmetullah Nebil olduğunu ileri sürdü.

Afganistan İçişleri Bakanlığı sözcüsü 3 saldırganın ölü ele geçirildiğini, 6 kişinin ise yaralandığını açıkladı. Sözcü, 10’u yabancı, 42 kişinin çatışma bölgesinden sağ kurtarıldığını kaydetti. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Kabil’de önceki gün Savunma Bakanlığı’na düzenlenen çifte saldırıda, 35 kişi hayatını kaybetmiş, 103 kişi yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104