Cemal Kaşıkçı'nın son sözleri: Nefes alamıyorum

banner37

Amerikan televizyonu CNN'in duyurduğu habere göre Suudi Arabistan tarafından öldürülüğü kabul edilen Cemal Kaşıkçı'nın son sözleri, "Nefes alamıyorum." oldu.

banner87
Cemal Kaşıkçı'nın son sözleri: Nefes alamıyorum
banner8

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın son sözlerinin "Nefes alamıyorum" olduğu ortaya çıktı.

Amerikan CNN televizyonunun haberine göre, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmeden önceki son sözleri "Nefes alamıyorum." oldu.

CNN, haberini Kaşıkçı cinayeti soruşturması hakkında brifing alan ve Kaşıkçı'nın son anlarının ses kaydının çevirisini gören bir kaynağa dayandırdı.

KENDİSİNİ ÖLDÜRMEK İSTEYENLERE MÜDAHALE ETTİ

Kaşıkçı'nın ölümünün acemice işlenmiş bir cinayet olmadığını ve önceden planlandığını söyleyen haber kaynağı, Kaşıkçı'nın kendisini öldürmek isteyenlere karşı mücadele verdiğini belirtti.

Ses kaydı dökümlerinde Kaşıkçı'nın cesedinin bir testere ile parçalara ayrıldığı bilgisinin de yer aldığı belirtilen haberde, faillere Kaşıkçı'nın bedeni parçalara ayrılırken müzik dinlemeleri tavsiye edildiği ifade edildi.

ÖLDÜRÜLME EMRİNİ SELMAN VERDİ

Haberde ayrıca ses kaydı dökümlerinde cinayet işlendikten sonra birtakım telefon görüşmeleri yapılarak karşı tarafa bilgi verildiği bilgisinin de yer aldığı kaydedildi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesi üzerine eleştirilerin hedefi olmuştu. ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA), Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini bin Selman'ın verdiği sonucuna ulaştığı bildirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108