banner6

Cinsel istismara uğrayan 9 yaşındaki çocuk, yaşamını yitirdi

banner37

İzmir’de arkadaşının dedesi tarafından cinsel istismara uğradığı iddia edilen 9 yaşındaki kız çocuğu, stres nedeniyle, tacizle ilgili davadan 2 gün önce kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Cinsel istismara uğrayan 9 yaşındaki çocuk, yaşamını yitirdi
banner150 banner151 banner143

Bornova ilçesinde Kızılay mahallesinde yaşayan 56 yaşındaki T.Ç., 29 Temmuz’da evlerinde torunuyla oynayan dokuz yaşındaki Y.K.’yı oyuncak bebek alacağını söyleyerek birden fazla kez istismar etti.

Y.K. daha sonra olayı annesine anlattı. T.Ç. hakkında İzmir 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğa cinsel istismarda bulunmak’ suçundan dava açıldı. T.Ç., tutuksuz yargılanıyor.

Olaydan sonra travma yaşayan Y.K., 21 Kasım’da kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Davanın 23 Kasım’da yapılacak ilk duruşması da bu nedenle ertelendi.

Duruşmada pedagog eşliğinde ifade verecek olan Y.K., T.Ç. ile karşılaşacak olması nedeniyle büyük korku yaşadı. Y.K., olayın ardından okula hiç gitmedi, psikolojik tedavi gördü, tek başına kalamadı ve altını ıslatmaya başladı.

Y.K.’nın babası T.K., “Tacizden sonra kızım çok korktu. Biz olaydan kısa süre önce bu sokağa taşınmıştık. Meğer bütün komşularımız biliyormuş adamın öyle olduğunu. Kızı da hatta uyarmış komşularımız. Kızım tacize uğradığını söylediğinde bize saldırdılar. Şimdi kızım hayatını kaybetti. Şimdi taşınıp gittiler ama ben ceza alması için elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 10:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110