Çöpe attığı biletten 1 milyon dolar çıktı

banner37

Çöpe attığı biletten 1 milyon dolar çıktı
banner90
banner99

ABD'de satın aldığı fakat şanslı numara olmadığını düşündüğünden çöpe atılması için iade ettiği kazı kazan biletinden 1 milyon dolar çıktı.

Massachusetts eyaletinde yaşayan Lea Rose Fiega, martta Lucky Stop adlı mağazadan 30 dolara Diamond Millions kazı kazan bileti almıştı. Fiega, "Acelem vardı, öğlen yemeği arasındaydım, bileti hızlıca kazıdım, numaraya baktım, bundan bir şey çıkmaz diye düşündüm, sonra bileti aldığım kişilere çöpe atmaları için iade ettim" dedi.

Bilet satıcılarıysa, ne olur ne olmaz diye düşünerek bileti 10 gün boyunca sakladıktan sonra çöpe attı. Mağazanın sahibinin oğlu Abhi Shah “Bir akşam çöpteki biletlere bakınıyordum ve bir biletin üzerindeki numaranın tam olarak kazınmadığını fark ettim. Numarayı kazıdım ve 1 milyon dolara hak kazanan bilet olduğunu anladım” diye konuştu.

banner134
Fiega mağazanın müdavimlerinden olduğu için aile bileti kimin attığını hızlıca tahmin edebildi. Bunun üzerine Shah, işyeri yakında olan Fiega'yı ziyarete giderek kendisini mağazaya çağırdı. Fiega, olanları şöyle anlattı:

“Shah ofisime geldi ve 'Annemle babam seninle konuşmak istiyor' dedi. Ben de 'Şu anda işim var' dedim. Shah da bana 'Hayır, gelmen lazım gerçekten' diye karşılık verdi. Ben de mağazaya gittim ve orada bana durumu anlattılar. Duyduklarıma inanamadım. Gözyaşlarına boğuldum ve onlara sarıldım”.

Ocakta Koronavirüs’e yakalandığını ve çok zorlu bir dönem geçirdiğini anlatan Fiega, neredeyse hayatını kaybettiği hastalıktan kurtulmanın bile ‘başına piyango vurmuş gibi’ hissettirdiğini söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75