Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump görüştü

banner37

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kameralara poz veren ABD lideri Trump, "Erdoğan dostum haline geldi. Bence şimdi Türkiye ve ABD daha önce olmadığı kadar birbirine yakın" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, randevudan sonra gazetecilere tek kelimelik bir açıklama yaptı, görüşmenin iyi geçtiğini söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump görüştü
banner99

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son beş ay içinde ikinci kez ABD'de Başkan Donald Trump ile bir araya geldi. Anadolu Ajansı, saat 22.15'te başlayan görüşmenin yaklaşık bir saat sürdü.

Amerikalı korumalara rağmen gazetecileri yanına çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmenin nasıl geçtiği yönündeki sorulara "İyi" yanıtını verdi.

Trump: Erdoğan arkadaşım oldu

banner134

Görüşmeden önce el sıkışan liderler, kameralara kısa açıklama yaptı. Bölgesel konuları ele alacaklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu fırsatı yakaladığımız için kendilerine özellikle çok çok teşekkür ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğini öven ABD Başkanı Trump ise, "Erdoğan dostum haline geldi. Dünyanın çok zorlu bir bölgesinde görev yapıyor. Çok da başarılı işler yapıyor. Bence Türkiye ve ABD'nin şu anda hiç olmadığı kadar birbirine yakın" ifadesini kullandı.

Trump Erdoğan randevusuna Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, BM Daimi Temsilcisi  Feridun Sinirlioğlu ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın katıldı.

İki lider, son olarak önceki gün BM zirvesinde verilen yemekte bir süre sohbet etmişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 00:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75