banner6

DAEŞ okula bile bomba yerleştirmiş!

banner37

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü DAEŞ'ten temizlenen ve hayatın normalleşmeye başladığı Cerablus'ta, tadilattan geçirilen bir okulun tuvaletinde tuzaklanmış el yapımı patlayıcı bulundu.

DAEŞ okula bile bomba yerleştirmiş!
banner150 banner150 banner151 banner143

Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava  KuvvetlerinceSuriye'nin kuzeyinde terör tehditlerine karşı başlatılan Fırat  Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü DAEŞ'ten temizlenen Cerablus,  Türkiye'den gelen yardımlarla hızla terörün kirli yüzünden arınıyor.

Her geçen gün hayatın normalleştiği bir bölge haline gelen  Cerablus'ta, inşa çalışmaları sürerken terörün kirli yüzü de zaman zaman yeniden gün yüzüne çıkıyor.

DAEŞ kontrolündeyken terör örgütü mensuplarının konaklama ve talim  yapmak için kullandığı okulun, Keçiören Belediyesince yeniden eğitime  kazandırılması için bir süre önce kollar sıvandı. Yeni sıraların getirildiği,  duvarlarının boyandığı okulda çalışmalarını sürdüren ekipler, dikkatleri  sayesinde de bir facianın önüne geçti.

Okulun bahçesinde bulunan tuvaletin kapısının iple bağlı olduğunu  gören ekipler, durumdan şüphelenerek Özgür Suriye Ordusu askerlerine haber verdi.  Uzman ekipler, yaptıkları incelemede, ipin tuzak olduğunu belirleyince duvarı  delerek çalışmalara başladı.

Çalışmalar sonucunda, okul tuvaletinde 3 bidon içerisine  yerleştirilmiş el yapımı patlayıcıya ulaşıldı. Kontrollü şekilde uygun bir  bölgeye gönderilen patlayıcılar, imha edildi.

- "Okula bomba koyan her şeyi yapar"

Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Tekin Başer, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, okulun onarımı için 40 kişilik ekiple çalıştıklarını söyledi.

Okulu hafta başında çocuklarla buluşturmayı hedeflediklerini anlatan  Başer, tüm hazırlıkların tamamlandığını, bölge halkının da katkılarıyla okulu  öğrencilerle buluşturmaya sabırsızlandıklarını kaydetti.

Karkamış'ta 1992-1996 yıllarında öğretmenlik yapan Başer, şöyle  konuştu:

"Okulda çalışırken tuvaleti de temizlemek istedik ama kapının iple  bağlandığını görünce şaşırdık. Daha önce bize dikkatli olmamız gerektiği  söylenmişti. Bu yüzden ipin tuzak olacağını düşünerek ÖSO'ya haber verdik. Onlar  da gelip duvarı kırıp patlayıcıyı çıkardı. Eski bir eğitimciyim. Okulda böyle bir  şey olabileceğini düşünmezdik. Çok şükür bir zaiyatımız yok, Allah korudu. Okula  bomba koyan, her şeyi yapar. İnşallah bu bölgedeki insanlar, kısa zamanda daha  huzurlu bir ortama kavuşacak."

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2016, 12:09
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110