banner6

'DEAŞ, taktik değiştirdi'

banner37

Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşet Salihi, terör örgütü DEAŞ’ın taktik değiştirdiğini söyledi.

'DEAŞ, taktik değiştirdi'
banner150 banner151 banner143

DEAŞ’ın ‘içeriden vurma’ taktiğini kullanmaya başladığın söyleyen Salihi, ‘Kerkük'te bugün meydana gelen intihar eylemleri ve çatışmalar DEAŞ'ın Musul cephesinde kaybetmeye doğru gitmesinden dolayı taktik değiştirip, içten vurma savaşı başlattığını gösteriyor.’ dedi.

Kerkük’ün güvenliğinin tek bir etnik ya da mezhep grubu tarafından sağlanmasının yanlış olduğunu daha önceleri de belirttiklerini ancak bunun aynı şekilde devam ettiğini söyleyen Salihi, ‘Kerkük tüm Kerküklüler tarafından korunmalıydı. DEAŞ cephelerde kaybedeceğini anlayınca bu kez kentteki güvenlik zafiyetini değerlendirerek içten vurma yöntemine başladı. Bu yöntemi hiç kimse küçümsemesin, uzun zamandan beri uyuyan hücrelerini Kerkük'te besleyen örgüt, bu hassas zaman diliminde devreye soktu’ şeklinde konuştu.

Türkiye başta olmak üzere tüm dostlarının yardım ve desteğine ihtiyaçları olduğunu kaydeden Salihi, Türkiye’nin Irak’ın güvenliğini sağlamak konusundaki desteğini reddedenlerin kendi güçlerini sınamalarını istedi.

Yaşanan olaylardan Türkmenler’in de en kötü şekilde etkilendiğini ifade eden Salihi, ‘Olayların olduğu bölgeler dikkate alınırsa Türkmenlerin en çok yaşadığı bölgelerde güvenlik ihlali yaşandığı görülüyor. Türkmenlere ait semt ve iş yerleri zarar gördü. Türkmenleri de biz koruyoruz diyenlerin bugün bize ne cevap vereceklerini merak ediyorum.' dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 22:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110