Demokratlar Meksika duvarı için oy vermezse hükümet bugün kapanır

banner37

ABD Başkanı Donald Trump, Demokratlar'ın Meksika duvarı için bütçeye onay vermemesi durumunda bugün ABD hükümetinin kapanacağını söyledi.

Demokratlar Meksika duvarı için oy vermezse hükümet bugün kapanır

Trump Meksika duvarı oylaması hakkında Twitter'dan yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

"Demokratlar, duvarın durumunu, 'eski moda' diyerek küçültmeye çalışıyor. Doğrusu, işe yarayacak hiçbir şey yok ve bu yüzlerce yıldır bilinen bir gerçek. Daha iyiye giden bir şeyin olmadığı bir döngü gibi. Tekniği ve teknolojiyi herkesten daha iyi biliyorum." 

"Duvarla birlikte sınır daha etkili olacak. Doğru düzgün tasarlanmış ve inşa edilmiş duvar işe yarar, demokratlar ise bir şey yapmadığı gibi yatıyor. İsrail'deki duvar yüzde 99 başarılı. Bizim güneydeki sınırımızla hiçbir farkı olmayacak. Yüzlerce milyar dolar kurtarılmış olacak."

"Senato'da ne olacağı sorun değil. Cumhuriyetçiler kendileriyle gurur duymalı. Sınır güvenliği ve Duvar için oy vermeye dünyanın her yerinden Washington'a geldiler. Bir tane bile Demokrat 'evet' demedi ve biz büyük kazanç elde ettik. Sizinle gurur duyuyorum."

"Senatoda ihtiyacımız olan oyu veren Demokratlar muhtemelen sınır güvenliği ve duvara karşı oy verecek, ki buna ihtiyaç duyulduğunu bilmelerine rağmen… İnsanlar sınırların açılmasını ve cinayet istemiyor. Eğer Demokratlar onay vermezse, bugün hükümeti kapatacağım."

"Başkan Ronald Reagan 'Duvar' ya da çit inşa edilmesi için 8 yıl uğraşsa bile bunu yapmaya gücü yetmez. Diğerleri de bunu yapmayı denedi. Biz yapacağız. Öyle ya da böyle!"

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER