banner6

Doğalgaz boru hatlarına düzenlenen saldırıyı 'devlet düzeyindeki terör eylemi' olarak nitelendirdi

banner37

Doğalgaz boru hatlarına düzenlenen saldırıyı 'devlet düzeyindeki terör eylemi' olarak nitelendirdi
banner90
banner99

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarına düzenlenen saldırıyı 'devlet düzeyindeki terör eylemi' olarak nitelendirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rossiya 1 televizyonuna açıklamasında, “Terör eyleminin gerçekleştiği yere girmemize izin vermiyorlarsa kendi soruşturmamızı yürütmek çok zor. Bunun bir terör eylemi olduğu artık kimseler için sır değil. Bunu artık herkes kabul etti bence. Üstelik bu, devlet düzeyinde işlenen bir terör eylemi olduğu açık, çünkü hiçbir amatör bu tür eylemi gerçekleştiremez” ifadesini kullandı.

‘Ukraynalıların yaptığı iddiası saçmalık’

Kuzey Akım’a saldırıyı Ukraynalıların düzenlediği iddiasını değerlendiren Putin, “Bu tam bir saçmalık. Bu tür, bu şiddette, bu derinlikte patlamayı sadece uzmanlar yapabilir, üstelik belli teknolojilere sahip bir devletin tüm gücüyle desteklediği uzmanlar” dedi.

‘Bir bomba daha olabilir’

Rusya lideri, Gazprom şirketine ait bir geminin Kuzey Akım’da, patlama yerine 30 kilometre mesafede bir patlayıcının daha bulunabileceğine dair kanıt bulduğunu bildirdi.

Gazprom şirketinin Danimarka’dan olay yerinde inceleme yapma izni aldığını anımsatan Putin, ama şirketin olay yeriyle yetinmediğini ve boru hattı boyunca ilerlediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104