banner6

Dünya Diyabet Günü nedeniyle etkinlikler düzenleniyor

banner37

Kıbrıs Türk Diyabet Derneği, “14 Kasım Dünya Diyabet Günü” nedeniyle bir dizi etkinlik düzenliyor.

Dünya Diyabet Günü nedeniyle etkinlikler düzenleniyor
banner151

Bu çerçevede, Diyabet Derneği ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) işbirliğinde yarın “Önemli Bir İş: Doğru Beslenme” temalı bir dizi konferans verilecek.

4 başlıkta gerçekleşecek konferans, YDÜ Büyük Kütüphane Salon 4’te olacak.

Konferanstan önce saat 13.00’te açılış töreni ve protokol konuşmaları olacak. Burada, derneğin diyabet ve sağlıklı beslenme konusunda farkındalık yaratmak üzere hazırladığı afişler de sergilenecek.

Konferanslar ise saat 14.30’da başlayacak. Konferansa Türkiye Diyabet Vakfı Başkanı Prof. Dr. Temel Yılmaz da katılacak.
Prof. Dr. Temel Yılmaz, “Diyabetle Baş Edebilme”, Diyetisyen Serpil Özsoy, “Diyabette Doğru Beslenme”, Caner Arca, “Diyabetin Kontrolünde Yanlış Etkiler”, Dr. Hasan Sav, “Diyabette Kan Şekeri Ölçümü” konularında konuşacak.

Son bölümde Dr. Umut Maraşuna, Yrd. Doç. Dr. Serap Soytaç İnançlı ve Diyetisyen Serpil Özsoy katılımcıların beslenme konusundaki sorularını yanıtlayacak.

“Sorularla Beslenme” bölümünün saat 16.30’da tamamlanmasıyla katılımcılara teşekkür belgeleri verilecek.  Konferansa katılım ücretsiz olacak. Konferansa katılanlara da katılım belgesi verilecek.

Diyabet Derneği 9 Kasım’da basın toplantısı düzenliyor

Kıbrıs Türk Diyabet Derneği, “14 Kasım Dünya Diyabet Günü” kapsamında 9 Kasım Perşembe günü saat 09.00’da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki Diyabet Merkezi salonunda basın toplantısı düzenliyor.

İki toplumlu etkinlik 11 kasım’da: “Ara bölgede vatandaşların kan şekeri ölçülecek”

11 Kasım’da Kıbrıs Türk Diyabet Derneği ile Cyprus Diabetic Association işbirliğinde iki toplumlu etkinlik düzenleniyor.

Diyabetin dil, din, ırk ayrımı olmaksızın tüm toplumları etkilediğine dikkat çekmek üzere yapılacak bu etkinlikte, ara bölgede Ledra Caddesi’nde vatandaşların kan şekerleri ölçülecek. Etkinlik saat 10.00’da başlayacak ve 15.00’te tamamlanacak.
Sohbet toplantısının bu ayki konusu : “Nasıl beslenelim”

Ayrıca derneğin her ayın ilk Salı gününde düzenlediği “sohbet toplantısında” bu ay, yani 7 Kasım’da  “Nasıl Beslenelim?” konusu ele alınacak. 

7 Kasım Salı günkü toplantı derneğin yeni ofisinde olacak. Saat 18.00’de başlayacak toplantıda,  Prof. Dr. Tamer Yılmaz konuşmacı olacak.

Sohbet toplantısı ve diğer konularda bilgi almak isteyenler derneğe 22 36 115 numaralı telefondan ulaşabilecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 14:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110