Elini yalayıp tutunma borusuna süren kişi gözaltına alındı

banner37

Elini yalayıp tutunma borusuna süren kişi gözaltına alındı
banner90
banner99

Belçika'da bir metroda maskeli bir adam, ağzına götürdüğü eline tükürüğünü bulaştırarak metronun tutunma borusuna sürdü.

O görüntüler, sosyal medyada büyük tepki çekerken, şüpheli gözaltına alındı.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de metroya binen maskeli adam, yüzündeki maskeyi aşağıya çekerek parmaklarını ağzına götürdü.

Tükürükle ıslattığı parmaklarını ise metroda bulunan tutunma borusuna sürdü. O görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Söz konusu görüntülerdeki adamın gözaltına alındığı açıklandı.

Brüksel Toplu Taşıma Kurumu'ndan yapılan açıklamada, "Alkollü olduğu belirlenen adam, polis ve güvenlik ekiplerimiz tarafından durduruldu" ifadelerine yer verildi.

Koronavirüs
Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) dünden bugüne 5 binden fazla kişiyi daha etkiledi, vaka sayısı 119 bin 96'ya çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de de ilk vakanın görüldüğünü açıklaması üzerine Türkiye ve dünyada salgına ilişkin endişeler yüksek boyutlara ulaştı. 

Dünya genelinde Koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı 4.284'e ulaştı. CNN'in aktardığına göre ABD'de vaka sayısı 1000'e ulaştı böylece Pazar gününden bu yana ABD'deki vakalar 2 katına çıkmış oldu. New York eyaletini yanı sıra 92 vaka görülen Michigan ve Massachusetts eyaletlerinde de acil durum ilan edildi.

10 binden fazla vaka ile Avrupa'nın yeni tip Koronavirüs'ten en çok etkilenen ülkesi olan İtalya'da ülkenin kuzeyinde yürürlüğe sokulan karantina uygulaması, dün ülkenin tamamında başladı. Vatandaşlar marketlere akın ederek stok yapmaya başladı. 

banner134
İran'da dün 54 kişi daha Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Ülkede ölüm sayısı 291'e yükseldi.

Dün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) ilk vaka görüldü. Ülkede eğitime ara verildi ve Bakanlar Kurulu acil gündemli toplandı. 

Türkiye'de ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saat 00.30'da bir basın açıklaması yaparak ülkede ilk Koronavirüs vakasının tespit edildiğini söyledi. Koca, hastanın 'mahremiyeti' için vakanın hangi şehirde olduğu bilgisini vermedi. 

Belçika'da ilk can kaybı
Çin’den ortaya çıkan ve dünya genelinde hızla yayılan korona virüsü Avrupa’da etkisini arttırıyor. Belçika Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülkede korona kaynaklı ilk can kaybının meydana geldiği açıklandı. Hayatını kaybeden hastanın 90 yaşında olduğu aktarıldı.

İtalya'dan sonra en çok ölüm İspanya'da
Avrupa’nın tamamında toplam vaka sayısı 18 bini geçerken, İtalya’nın ardından en çok ölümlü vakanın yaşandığı Avrupa ülkesi İspanya oldu. İspanya’da 35 kişi Koronavirüs ile hayatını kaybederken, vaka sayısı bin 600’ü geçti.

Öte yandan, Fransa’da da Koronavirüs nedeniyle 33 kişi yaşamını yitirdi, vaka sayısı ise bin 700’ü geçti.

Endonezya'da ilk ölüm
Endonezya’da Koronavirüs nedeniyle ilk kez bir kişi hayatını kaybetti. Sağlık Bakanlığı yetkilisi, 53 yaşındaki yabancı uyruklu bir kadının hayatını kaybettiğini duyurdu.

Kanada'da 14 yeni vaka görüldü
Kanada'da yetkililer, ülkede 14 yeni Koronavirüs vakasının görüldüğünü, vakalarının çoğunun seyahat öyküsü olduğunu söyledi. Kanada'da şu ana kadar 93 Koronavirüs vakası bulunuyor. 

Panama'da ilk ölüm
Panama'da Sağlık Bakanlığı, ilk Koronavirüs kaynaklı ölüm vakasını doğruladı. Ölen kişinin 64 yaşında ve diyabet hastası olduğu belirtildi. 

ABD'de pek çok üniversite, internet üzerinden ders yöntemine geçiyor 
Koronavirüs vaka sayısının 1000'e ulaştığı ABD'de California, New York gibi virüsün sık görüldüğü pek çok ülkede üniversiteler internet üzerinden ders işleme kararı aldı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75