En güçlü pasaport Almanya ve İsveç'in, KKTC listede yok

banner37

En güçlü pasaportun hangi ülkelere ait olduğu yeni bir sıralamayla belirlendi. Passport Index adlı web sitesindeki sıralama, vizesiz seyahat edilebilecek ülke sayısına göre belirlendi.

En güçlü pasaport Almanya ve İsveç'in, KKTC listede yok
banner99

2016'nın en güçlü pasaportları sıralamasında birinciliği 158 ülkeye seyahat ile Almanya ile İsveç pasaportları paylaşırken, geçen sene ilk sırada Birleşik Krallık ve ABD yer alıyordu. ABD pasaportu bu yıl listede 4'üncü, Birleşik Krallık pasaportu ise 2'inci sıraya geriledi. Listede ikinci sırayı Birleşik Krallık ile birlikte Fransa, İspanya, İsviçre ve Finlandiya pasaportları paylaşıyor.

Diğer yandan Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu, 147 ülkeye vizesiz seyahat olanağıyla Litvanya ve Estonya ile birlikte 12'inci sırada yer alırken, Türkiye Cumhuriyeti pasaportu, 103 ülkeye seyahat ile Karadağ ile birlikte 40'ıncı sırada yer aldı.  

banner134
Listenin son sırasında 24 ülke ile Afganistan pasaportu bulunurken KKTC pasaportu listede yer almadı. KKTC pasaportu sahiplerinin sadece Türkiye'ye vizesiz seyahat edebildikleri biliniyor.  

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75