banner6

Endonezya'daki tsunamide ölenlerin sayısı 281'e yükseldi

banner37

Endonezya’nın Sunda Boğazı’nda meydana gelen tsunamide en az 281 kişinin öldüğü ve 1000’den fazla kişinin yaralandığı bildirildi.

Endonezya'daki tsunamide ölenlerin sayısı 281'e  yükseldi
banner99

Ulusal Afet Yönetim Ajansı Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, Sumatra ve Cava Adası arasında yer alan Sunda Boğazı’nda meydana gelen tsunamide ölü sayısının 281’e çıktığını, yaralı sayısının 1016 olduğunu belirtti. Bölgede 28 kişinin de kayıp olduğunu söyleyen Nugroho, en çok kişinin Pandeglang bölgesinde öldüğünü ifade etti.

Nugroho, bölge genelinde 556 ev, 9 otel ile 350 bot ve teknenin zarar gördüğünü ifade etti. Şu ana kadar tsunamiden etkilenen yabancı uyruklu kişinin bulunmadığı bilgisini paylaşan Nugoroh, Pandeglang, Serang, Lampung ve Tanggamus’un tsunamiden en çok etkilenen bölgeler olduğunu kaydetti.

Tahliye ve arama kurtarma çalışmaları devam ederken henüz ulaşılamayan bölgelerin bulunması nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Ulusal Afet Yönetim Ajansı yetkilileri de bölgede bulunan Anak Krakatau  Yanardağı’nda volkanik hareketliliğin tsunamiye neden olduğunu açıkladı. Öte yandan geniş çaplı arama kurtarma çalışmasının sürdüğü bölgede, sahil şeridindeki birçok turistik alanın tsunamiden olumsuz etkilenmesi nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe edildiği belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 09:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104