banner6

Erdoğan: İdamı millet istiyorsa siz buna karışamazsınız

banner37

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç'teki bayramlaşma töreninde konuşuyor.

Erdoğan: İdamı millet istiyorsa siz buna karışamazsınız
banner151 banner143

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları: 

Bu bayrama kayıplarımızdan dolayı yüreğimiz yaralı aynı zamanda geleceğe dönük ümidimiz güçlenmiş olarak giriyoruz. En son bayramın birinci günü Van'da meydana gelen hadiseyi hep birlikte yaşadık. 53 yaralımız, gazimiz oldu. Hepsine Allah'tan şifa diliyorum. Van'daki bu hadisede Allah'a hamdolsun şu an itibarıyla yaralılarımızın tamamı biri hariç hastaneden çıkmış durumda.

Yol arkadaşı olarak ben sizlerden razıyım inşallah sizler de benden razısınız. Durmak yok yola devam dedik, beraber devam ettik. Yollarımızın sonradan birleştiği arkadaşlarımı da ben en başından beri varmış gibi kabul ediyorum.

Sevinçleri olduğu kadar kederleri de paylaştık. Tarihi başarıların altındaki imza hepimize aittir. Hiç bitmeyecek gibi gelen kara gecelerde birbirimize kılavuzluk ettik. 2002'den beri süregelen kesintisiz mücadele döneminde hep birlikteydik. Bu kenetlenme olmasaydı ne 2007'deki vesayet savaşında ne Gezi ne 17-25 Aralık darbe girişimlerinden ne de terör kılıflı uluslararası operasyonlardan ne de en son maruz kaldığımız darbe teşebbüsünden milletimizi kurtarma imkanımız olmazdı. Sadece siyasi ve bürokratik saldırılara karşı değil en modern silahlara karşı da direnecek dirayete sahip olduğumuzu gösterdik.
Milletle aranızda siz yürüdüğünüzde 79 milyonu arkanızdan yürütecek bir ilişki varsa hiç korkmayın. 367 garabeti de çıkarsalar, terörle, tankla da üzerinize gelseler hiç fark etmez.

Biz nokta koymadık virgül koyduk. Biz onlarla beraber yatıp onlarla beraber yaşamaya mecburuz. Önce biz kendi aramızda iki elin parmaklarının kenetlendiği gibi bir olacağız ki milletimizi de bu çekirdeğin etrafında bütünleştirelim.

Van'da bin kilo bombayı patlatanları alçakları er yada geç döktükleri kanda boğacağız. Zira bu mübarek bayramlarımızı güzel günlerimizi millete zehir etmeye kimsenin hakkı yok.

Devletin içinde devlet asla olmaz. Olmadı, olmayacak. Pensilvan'ya mı kaçar, nereye kaçarsa kaçsın, sonuna kadar kovalayacağız. Onlar kaçacak biz kovalayacağız.

İdam tartışmaları

Bazı Avrupalı liderle bize diyorlar ki, 'İdamı savunuyorsunuz'. Bakın dedim, siz bizim yaşadıklarımızı yaşamadınız. Millet istiyor, parlamento da bu kararı veriyorsa siz buna karışamazsınız. Buna karar verecek olan Avrupa Birliği değildir. Bugün dünyanın büyük bir çoğunluğunda bu var mı, var. Sadece kara Avrupası dünyadaki bazı ülkeleri kendisine örnek göstererek bunu konuşuyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 15:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104