Erdoğan, İsrailli Mevkidaşı Herzog ile görüştü

banner37

Erdoğan, İsrailli Mevkidaşı Herzog ile görüştü
banner99

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Türkiye Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, Erdoğan-Herzog görüşmesinde Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel konuların ele alındığı belirtti.
Erdoğan'ın, görüşmede, Herzog'u göreve başlaması dolayısıyla tebrik ettiği ifade edildi.
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesini değerlendirerek, Herzog ile görüşmesinde ikili ve bölgesel meseleleri ele aldıklarını belirtti.
Görüşmede, iki ülke arasında birçok alanda yüksek iş birliği potansiyeli olduğunu vurguladıklarını belirten Erdoğan, "Tüm görüş ayrılıklarına rağmen İsrail ile temas ve diyaloğun sürmesine büyük önem veriyor; Filistin-İsrail ihtilafında olumlu adımlar atılmasının, ilişkilerimizin müspet mecrada seyretmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz" ifadesini kullandı.

banner134
HERZOG: “TÜRKİYE İLE İSRAİL ARASINDAKİ İLİŞKİLERİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN DİYALOGUN SÜRDÜRÜLMESİ NOKTASINDA MUTABIK KALDIK”
İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ise, Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için diyalogun sürdürülmesi noktasında mutabık kaldıklarını belirtti.
Erdoğan ile yaptıkları telefon görüşmesi hakkında Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Herzog, Erdoğan'ın kendisini İsrail'in yeni cumhurbaşkanı olması dolayısıyla tebrik ettiğini aktardı.
Görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkilerinin Orta Doğu'nun güvenliği ve istikrarı için büyük öneme sahip olduğuna vurgu yaptıklarına işaret eden Herzog, "Ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için diyalogun sürdürülmesi konusunda mutabık kaldık" ifadesini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75