Erdoğan'dan ilk açıklama: Demokrasi zaferi

banner37

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimden sonra ilk kez konuştu. Erdoğan, 24 Haziran seçimlerini "demokrasi zaferi" olarak niteledi.

banner87
Erdoğan'dan ilk açıklama: Demokrasi zaferi
banner90
banner99

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim hakkında açıklama yaptı. 

Konuşmasından satır başları: 

24 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum. Seçimin gayri resmi sonuçları belli oldu, buna göre milletimiz bize cumhurbaşkanlığını ve yürütme görevini verdi. Aynı zamanda AK Parti ve MHP'ye Meclis çoğunluğunu vererek yasama konusunda büyük yetki verdi.

Şahsıma, partime ve ittifakımıza oy veren kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm oy kullanma hakkına sahip olan kardeşlerime özellikle bu demokratik görevlerini yerine getirdikleri için teşekkür ediyorum. Bugün Türkiye'nin tamamında milletimiz özgür iradesiyle sandığa gitmiş, kendisi ve ülkesi için tercihini yapmıştır. Seçime katılan cumhurbaşkanı ve milletvekilleri adaylarını tebrik ediyorum. Kimsenin kendi başarısızlığını gizlemek için seçim sistemini suçlayarak demokrasimize zarar vermeyeceğini ümit ediyorum. 

Türkiye seçimlere yüzde 90 katılım oranıyla dünyaya demokrasi dersini vermiştir. Milletimin 24 Haziran demokrasi hareketini birkez daha tebrik ediyorum. YSK'dan il, ilçe seçim kurullarına, sandık başlarında seçim yapan heyetlerden, partilerin müşahitlerine kadar herkesi tebrik ediyorum. Dost ve kardeş ülkelerin devlet başkanlarına ve halklarına şükranlarımı sunuyorum.

Milletimiz sandıkta üstüne düşeni yapmış, bundan sonra Cumhurbaşkanıyla meclisiyle bizim için daha çok çalışma zamanıdır. Artık seçim döneminde yaşanan tartışmaları, gerginlikleri, kırgınlıkları geride bırakmak zamanıdır. Tüm kurum ve kurallarıyla demokrasiye olan bağlılığımızı önümüzdeki dönemde daha da güçlendirerek sürdüreceğiz. Demokraside ve ekonomide geriye gidiş olmayacaktır. Bu ülkede kimsenin kıyafetinden, kökeninden horlanmasına, haklarının kısıtlanmasına asla izin vermeyeceğiz. Ülkemizi daha da güçlendirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Terör örgütlerine cevabı güçlü vereceğiz.

"Bize durmak yok"

Seçim beyannamemizde milletimize tahahüt ettiğimiz projeleri titizlikle takip edecek ve hizmete sunacağız. Dünya değiştikçe Türkiye değiştikçe reform ihtiyacımız hiç bitmeyecektir. Değişiklikleri meclisimizle işbirliği içinde devam ettireceğiz. Yargımızın bağımsızlığını güçlendireceğiz. Demokrasimizi güçlendirmek konusunda kararlıyız. Milletimizin bize verdiği ülkeyi yönetme emanetini canımızdan öte tutmaya devam edeceğiz. Vesayetin, darbecilerin, terör örgütlerinin pençesinden kurtardığımız Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri haline getirmeden bize durmak yok. 

Demokrasi bayramımıza katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108