Erdoğan'dan Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilime ilişkin açıklama

banner37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilime dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, iki ülkeye de sorunlarını diyalogla çözme çağrısı yaptı.

banner87
Erdoğan'dan Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilime ilişkin açıklama
banner90
banner8

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimden dolayı üzüntü duyduklarını belirten Erdoğan, "Her iki ülkeyle de kurduğu ilişkiyi geleceğe taşıma umudundayız. Karadeniz'in bir an evvel barış denizi haline gelmesini diliyoruz. Rusya ve Ukrayna'ya sorunlarını diyalog yoluyla çözme çağrımızı tekrarlıyoruz. Bu iki ülkeyi biz, yan yana görmekten memnuniyet duyarız. Bu iki ülkenin insanlarının yeniden tarihi geçmişlerine dönmelerinde fayda görüyoruz" dedi.

Erdoğan, Suriye'de yaşanan çatışmalı ortama da değindi. "Suriye'de sadece DEAŞ yoktur" görüşünü dile getiren Erdoğan, "O görüntüde olan ve yedekte bekletilen, eğitilen, donatılan birtakım küçük çeteler vardır. DEAŞ bahanesiyle ülkeyi işgal edenler buradan çekilirse her şey daha güzel olacaktır. Biz Türkiye olarak terörün kalıntılarını temizlemeyi hedefliyoruz. Verelim el ele, bunlar nasıl bitirilecekmiş görelim" diye konuştu.

'CHP'Lİ SEÇMEN PROFİLİ, TÜRKİYE PASTASININ KAYMAĞINI YİYEN KESİM'

Erdoğan, konuşmasının devamında CHP'li belediyelere odaklandı ve şunları söyledi:

Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurunda değildir. Kılıçdaroğlu CHP'li başkanların yönettiği yerde hayat kalitesinin yüksekliğinden bahsediyor. CHP'li başkanların yönettiği yerler belediyelerin değil, büyükşehirin veya hükümetin yatırımları sayesinde gelmiştir. Çankaya, Kadıköy, Şişli ve Beşiktaş'taki seçmen profili Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesim. Bugün Kadıköy'den Pendik'e büyükşehirin hazırladığı raylı sistemle gidiyorsunuz.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75