banner6

Esad: Yeni ve eski Nazilere karşı yürütülen Ukrayna operasyonunu destekliyoruz

banner37

Esad: Yeni ve eski Nazilere karşı yürütülen Ukrayna operasyonunu destekliyoruz
banner90
banner99

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin’de Suriyeli mevkidaşı Beşar Esad ile bir araya geldi.

Rusya Devlet Başkanı Putin görüşmeleri sırasında, Suriye Devlet Başkanı Esad ile ‘sürekli iletişim hâlinde olduklarını ve ülkeleri arasındaki ilişkilerin gelişmekte olduğunu’ belirtti.

Putin, Kahramanmaraş merkezli depremlerin Suriye’de neden olduğu yıkımın ülkedeki insani durumu kötüleştirdiğini, ancak Rusya’nın depremin yol açtığı durumu iyileştirmek için Suriye’ye ‘mümkün olan her şekilde yardım edeceğini’ kaydetti.

Rusya ile Suriye arasındaki ticaret hacminde artış gözlemlediklerini ve geçen sene bu artışın yüzde 7 oranında olduğunu da söyleyen Rusya Devlet Başkanı ayrıca, Suriye’de uluslararası terörizme karşı çok önemli çabalar ortaya koyduklarını belirtti.

Esad: Yeni ve eski Nazilere karşı yürütülen Ukrayna operasyonunu destekliyoruz

Kremlin’deki görüşmelerinin basına kısmında Esad ise Rusya’nın Ukrayna’da sürdürdüğü özel askeri operasyonu desteklediğini kaydetti.

Suriye Devlet Başkanı şu ifadeleri kullandı: “Ukrayna’da özel askeri operasyonun başlamasından bu yana buraya (Moskova) gerçekleştirdiğim ilk ziyaret olması sebebiyle, yeni ve eski Nazilere karşı yürütülen bu özel askeri operasyonu Suriye’nin desteklediğini yinelemek istiyorum. ‘Eski ve yeni Naziler’ diyorum çünkü (geçmişte) Batı nasıl eski Nazileri kendi topraklarında kabul etmişse, şimdi de onları destekliyor.”

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2023, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104