E.T. devam filmi bir reklam videosu olarak yayınlandı

banner37

Bir döneme damgasını vuran bilimkurgu yapımı E.T. için bir devam filmi hazırlandı. 4 dakikalık reklam filmi bizi yeniden E.T. dünyasına götürüyor.

banner87
banner8

Steven Spielberg’ün 1982 tarihli kült filmi E.T. evrenine kısa bir reklam videosu ile geri dönüş yapıyoruz. Xfinity kablolu televizyon ve internet ağı için hazırladığı reklam filmi, sevilen bilimkurgu yapımının devamı niteliğinde tanıtıldı.

E.T. ile ilk temasın üzerinden 37 yıl geçti. Hem film hem de yarattığı dünya hâlâ birçok sinemasever tarafından seviliyor, yeni yeni yapımlarda (Stranger Things gibi) izlerini göstermeyi sürdürüyor.

E.T.’nin ikinci filmi 4 dakikalık kısa bir reklam filmi olarak hayranların beğenisine sunuldu.

1982’de Elliot karakterini canlandıran aktör Henry Thomas, yeni çalışma için yapımın, bir izleyicinin yeni bir E.T. filminden beklediği her şeyi karşıladığını söylüyor. Filmin, hayranların aklında ve kalbinde kalan güzelliğine zarar vermediğini düşünüyor.

Yeni E.T. filminde Elliot’u Noel öncesinde, artık yetişkin bir birey olarak görüyoruz. E.T., Eliot’un arka bahçesine geliyor ve onun çocuklarıyla arkadaş oluyor. Güzel bir günün sonunda, E.T.’nin artık internet ile tanışma vakti geliyor. İnternet derken… çocukların da pek sevdiği Xfinity’nin yüksek hızlı interneti kastediliyor.

E.T. Devam Filmi – A Holiday Reunion

Steven Spielberg’ün bir zamanlar gerçek bir devam filmi yapmak istediği biliniyor. Nocturnal Fears adını taşıması planlanan yapım için senarist Melissa Mathison ile toplantılar yapan Spielberg, bir türlü olumlu sonuç alamadı.

Ancak E.T. 2: Nocturnal Fears’ın hikâyesini şuradan okuyabilmeniz hâlâ mümkün. Sonrasında iptal edilen filmde, Elliot bu defa pek de dost canlısı olmayan uzaylılarla karşılaşıyordu.

Şükran Günü’nde yayınlanan Xfinity reklam filmi, hayranlardan büyük ilgi gördü. Şimdiden 2.5 milyon kişi tarafından izlenen yapıma dair reklam ajansından gelen ilk açıklama şöyle oldu:

“Aslında insanlar teknolojiyi pek de umursamıyor. Onların asıl ilgilendiği teknolojinin diğer insanlarla olan bağlantılarını kurması. Bu kısa film de aşina olduğumuz iki karakteri tekrar bir araya getiriyor. Duygularımızın bu kadar yüksek olduğu bayram zamanları için böyle hikâyeler gerçekten de harika.”

Peki ya siz uzaylı dostumuz için hazırlanan bu reklam filmini nasıl buldunuz? Spielberg’ün kafasındaki devam filmini beyaz perdede görmek ister miydiniz?

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75