FARC'ın elebaşı Guacho öldürüldü

banner37

Kolombiya-Ekvador sınırında ikisi gazeteci üç Ekvadorlu’yu öldüren eski FARC muhalierinin “Guacho” kod adlı elebaşı Walter Patricia Arizala, Kolombiya ordusunun düzenlediği operasyonda ölü ele geçirildi.

FARC'ın elebaşı Guacho öldürüldü
banner90
banner99

banner134
Kolombiya’da ikisi gazeteci üç Ekvadorlu’yu kaçırdıktan sonra infaz eden eski Kolombiya Devrimci Silahlı Güçlerinin (FARC) barış anlaşmasını kabul etmeyen militanlarının elebaşı Walter Patricia Arizala öldürüldü. Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, güvenlik güçlerinin, ülkenin güneyinde Ekvador sınırında düzenlediği operasyonda, her iki ülkede de en çok arananlar listesinde bulunan ve bölgedeki uyuşturucu trafiğini kontrol eden “Guacho” kod adlı Arizala’nın ölü ele geçirildiğini duyurdu.

Yerel idarecilerle bir araya gelmek için Medellin kentinde bulunan ve operasyonun sona ermesiyle basın mensuplarının karşısına geçen Duque, “Bugün Kolombiya’nın kahramanları harika bir operasyona imza attılar. Bölgedeki savcılık ve üst düzey yetkililerle konuştum. Guacho’ya batakhanesinde son verildi. Kolombiya’nın kahramanları Guacho’yu etkisiz hale getirdi.” dedi. Ekvador ile Kolombiya arasında yüksek dağlar, nehirler ve sık ormanların bulunduğu bölgedeki uyuşturucu ticaretinin önemli bölümünü kontrol eden ve son dönemde ciddi güvenlik sorunlarına yol açan Arizala’nın, geçen eylül ayında düzenlenen operasyonda ağır yaralandığı açıklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 11:03
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75