banner6

Fransa karbondan arınmak için yardımları artırılabilir

banner37

Fransa'da sanayi sitelerinin karbondan arındırılması için kamu yardımları artırılabilir

Fransa karbondan arınmak için yardımları artırılabilir
banner99

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkede çevreyi en çok kirleten 50 sanayi sitesinin 10 yılda sera gazı emisyonlarını 20 milyon ton azalttığı takdirde, sitelerin karbondan arındırılması için kamu yardımını ikiye katlayarak 10 milyar avroya yükseltmeye hazır olduğunu söyledi.

Ülkede en çok sera gazı salan 50 sanayi sitesinin temsilcileriyle Elysee Sarayı'ndan bir araya gelen Macron, burada yaptığı konuşmada, "Daha fazla sanayileşmeye ihtiyacımız var" diyerek, istihdam hedeflerine vurgu yaptı.

Macron, iklim, sanayileşme ve egemenlikle ilgili meselelerin birlikte ele alınması gerektiğini belirterek, ülkede sanayiyi karbondan arındırmaya yönelik atılacak adımlara değindi.

50 sanayi sitesinin 10 yılda sera gaz emisyonlarını 20 milyon ton azaltmasını isteyen Macron, bu hedefe ulaşıldığı takdirde söz konusu sanayi sitelerinin karbondan arındırılması için öngörülen kamu yardımını 5 milyar avrodan 10 milyar avroya çıkarmaya hazır olduğunu bildirdi.

Macron ayrıca, 50 sanayi sitesinin her biriyle 6 ay içinde sera gazı emisyonlarının azaltılmasına ilişkin "ekolojik dönüşüm sözleşmesi" imzalanacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2022, 17:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104