Fransız başkan, sivrisineklerin semte girişini yasakladı

banner37

Fransa Briollay Belediye Başkanı Marchand, sivrisinekler konusunda aldığı kararın, insanlara bu konuda hiç bir şey yapılamayacağını anlatmanın mizahi bir yolu olduğunu açıkladı

banner87
Fransız başkan, sivrisineklerin semte girişini yasakladı
banner90
banner99

Fransa Briollay Belediye Başkanı Andre Marchand, sivrisinek istilası şikayetlerine cevap veremeyince “sivrisineklerin semte girişini yasaklayan” karar aldı.

Fransa'nın batısında Maine-et-Loire bölgesindeki Briollay Belediye Başkanı Andre Marchand'ın semtin sivrisinek istilasına uğraması üzerine kendisine devamlı şikayette bulunan semt sakinlerine çaresizliğini anlatmak için ay başında “sivrisineklerin semte girişini yasaklayan” bir karar aldığı öğrenildi.

Marchand, basına yaptığı açıklamada, 3 bin kişinin yaşadığı Briollay'ın hazirandaki sellerden sonra sivrisinek istilasına uğradığını ve semt sakinlerinin de bundan şikayetçi olduğunu söyledi.

Semt sakinlerinin, sivrisinekler konusuna çözüm bulması için kendisine baskı yaptığını söyleyen Marchand, kendisinin de bu ay başında “sivrisineklerin semte girişini yasaklayan” bir karar almak zorunda kaldığını belirtti.

Marchand, “Bu karar insanlara bu konuda hiçbir şey yapamayacağımı anlatmanın mizahi yoludur” dedi. Semtin çeşitli yerlerinde sivrisinekler için tuzaklar yerleştirdiğini ancak buna rağmen halkın hâlâ şikayetçi olduğunu dile getiren Marchand, elinden daha fazla birşey gelmediğini kaydetti. Marchand, kararı aldıktan sonra tesadüfen sivrisineklerin azaldığını ancak herhangi bir sel durumunda yeniden semtin sivrisinek istilasına uğrayabileceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75