banner6

Galler'de bir grup Kraliyet Ailesi'ne karşı: Bir prense ihtiyacımız yok!

banner37

Galler'de bir grup Kraliyet Ailesi'ne karşı: Bir prense ihtiyacımız yok!
banner99

Galler'de Kraliyet Ailesi’ne karşı çıkan bir grup, ülkenin sokaklarında monarşi karşıtı billboard'lar sergiledi. Sokaklarda “Gallerin bir prense ihtiyacı yok” sloganları yer aldı.

Galler, Kraliyet Ailesi’ne bayrak açtı. Ülkenin sokaklarında monarşi karşıtı billboardlarda “Gallerin bir prense ihtiyacı yok” sloganları yer aldı.

Aberdare, Cardiff ve Swansea şehirlerinde ‘Galler Prensi’ unvanı taşıyan Prens Charles’a yönelik öfkeyi dile getiren mesajlar dikkat çekti. Mesajlar Galce ve İngilizce olarak yazılmıştı. 

Mesajlarda, “Monarşi Britanya için kötüdür, turizm için iyi değildir”, “Monarşi, Britanya’ya yılda 345 milyon sterline mal oluyor” sözleri dikkat çekti.

Afiş sergisinin Republic adında, kraliyet karşıtı bir grup tarafından organize edildiği öğrenildi. Republic grubu, İngiliz monarşi sisteminin Kraliçe Elizabeth’in ölümünden sonra bitmesini talep ediyor.

 “Monarşiyi Sona Erdir” adında kampanya yürüten grup, daha önce monarşi karşıtı sloganları içeren afişlerini İngiltere’de de sergilemişti.

Monarşi karşıtı grubu destekleyenler kadar onlar gibi düşünmeyenler de var ülkede. Kraliyet Ailesi’nin Galler’de popüler olduğunu söyleyen monarşi savunucuları, ailenin İngiltere’nin temsilcileri olduğunu öne sürüyor.


"DEMOKRATİK PRENSİPLERE KARŞI"

banner134

Kraliyet karşıtı grup, tartışmalı billboard’larını ilk olarak temmuz ayı sonunda sergilemişti.

Grup, Kraliyet Ailesi gibi soya bağlı olarak ilerleyen yönetimin ‘demokratik prensiplere karşı olduğunu’ savunuyor.

Galler halkı Prens Charles ve monarşiye bayrak açtı: Bir prense ihtiyacımız yok! - 5


KRALİYET ÜLKE BÜTÇESİNE 19 MİLYAR STERLİN EKLEDİ

Monarşiyi savunanlar ise Kraliçe Elizabeth ve ailesinin İngiltere’nin tanıtım yüzü olduğuna, bu sayede turizm geliri elde ettiklerine inanıyor. Pandemi öncesi her yıl kraliyet mülklerini 3 milyonun üzerinde insan ziyaret ediyordu.

Forbes dergisine göre, aile, Birleşik Krallık’ın 2019-2020 bütçesine 19 milyar sterlinlik katkı sağladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104