Gates çiftinden Covid-19'a karşı 70 milyon dolar ek bağış

banner37

Gates çiftinden Covid-19'a karşı 70 milyon dolar ek bağış
banner99

ABD'li milyarder Bill Gates ve eşi Melinda Gates'in kurucusu olduğu Bill Melinda Gates Vakfı Covid-19’a karşı 70 milyon dolar ek fon sağlayacağını açıkladı.

Bill Gates ve eşi Melinda Gates’in kurduğu Bill & Melinda Gates Vakfı’nın corona virüsüne (Covid-19) karşı geliştirilecek aşıya herkesin eşit erişimini sağlamak için 70 milyon dolar ek fon sağlayacağı duyuruldu. 

2000 yılında kurulan vakıf COVAX Gelişmiş Pazar Taahhüdü’ne (AMC) 50 milyon dolar, Salgın Hazırlık Yenilikleri Koalisyonu’na (CEPI) da 20 milyon dolar ödeme yapacağını resmi olarak açıkladı.

banner134
Microsoft'un kurucusu Bill Gates ABD merkezli şirketteki görevini bıraktıktan sonra tüm mesaisini hayır işlerine ayırmış durumda. 

Online alışveriş platformu Amazon'un sahibi   Jeff Bezos'un ardından dünyanın en zengin  ikinci ismi olan Bill Gates ve eşi Melinda  Gates’in yönettiği Gates Vakfı, dünyanın ortak gündemi haline gelen corona virüse karşı pek çok projeye destek sağlamış durumda.  

2008 yılından itibaren Gates Vakfı'na servetlerinden yaklaşık 45 milyar dolar aktaran çift, corona virüse karşı geliştirilen 4 projeye destek oldu. 

Geçtiğimiz haftalarda aşı çalışmalarında en umut vadeden projenin Pfizer'a ait olduğunu belirten Bill Gates, vakıf adına söz konusu şirkete ilk yatırımı 2002 yılında yapmıştı.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75