banner6

Gazeteci Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti

banner37

1990'lı yıllarda hayatımıza Bam Teli programı ile giren ve tüm yurdu karış karış gezerek Anadolu insanının sesi olan Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti. 55 yaşında genç yaşta aramızdan ayrılan Talipoğlu'nun ani ölümü 7'den 70'e herkesi yasa boğdu...

Gazeteci Tayfun Talipoğlu hayatını kaybetti
banner99

Gazeteci Tayfun Talipoğlu saat 01.00 sıralarında evinde fenalaşarak yere yığıldı. Evde bulunan bir arkadaşının haber vermesi üzerine gelen sağlık ekipleri Talipoğlu’na ilk müdahaleyi evinde yaptı. Talipoğlu, daha sonra ambulansla Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı. Talipoğlu, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 55 yaşında hayatını kaybetti.

Oğlu konuştu: Albüm çıkarmak istiyordu

Babasının ölümüyle ilgili konuşan Tayfun Talipoğlu’nun oğlu Candaş Talipoğlu “Bu geçirdiği üçüncü kalp kriziydi. Daha önce de bu tarz rahatsızlığı olmuştu. Stent takılmıştı. Herhalde yakın aralıklarla üst üste gelince bu sefer bünyesi dayanamadı” dedi. Talipoğlu “Yol hikaye kitabını yeni çıkarmıştı, çok istiyordu. Bu hafta içinde ya da hafta sonu için albüm çıkarmak istiyordu. Kendisinin görmesi kısmet olmadı” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’ndan taziye mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tayfun Talipoğlu için bir taziye mesajı yayımladı. Kılıçdaroğlu, mesajında, “Mesleğini onuruyla yaparak kendini Türkiye'ye kabul ettiren, duayen bir gazeteciydi. Tayfun Talipoğlu'na rahmet sevenlerine sabır diliyorum” dedi.

Sosyal medyada Talipoğlu için yazdılar

Binlerce seveni de sosyal medyada Tayfun Talipoğlu için yazdı. İşte onlardan bazıları…

CHP milletvekili Aykut Erdoğdu: Bam telimiz koptu… Tayfun Talipoğlu’nu kaybettik… Hoşçakal Tayfun Abi… Hoşçakal Güzel İnsan… Mekanın Cennet Olsun…
Gazeteci İrfan Değirmenci: Şiir sesli adam, bamteline dokunan gazeteci, modern zaman seyyahı Tayfun Talipoğlu, genç yaşta aramızdan ayrıldı. Yakınlarına sabır dilerim.
Sanatçı Fırat Tanış: Tayfun Talipoğlu’nu çok erken yaşta kaybetmişiz.Allahtan rahmet,ailesi başsağlığı,sevenlerine sabır diliyorum.
Koray Çalışkan: Kısa yaşanmışlıklar, yaşanmamışlıklardan daha iyidir. Tayfun Talipoğlu
CHP’li Mehmet Bekaroğlu: İşte şimdi bamtelimize bastın Tayfun Talipoğlu… Güle güle, Allah rahmetini esirgemesin, mekanın Cennet olsun…

Tayfun Talipoğlu kimdir?

1962 yılında Kars’ta doğan Tayfun Talipoğlu İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu’nda okudu. Ortaokulu Eskişehir’de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1983 yılında mezun oldu. Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. Milliyet Gazetesi’nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce Star1’de, sonra ATV’de haber muhabiri olarak devam etti. 1995 yılından itibaren önce ATV’de, 1999’dan beri de NTV’de Bam Teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etti. Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104