banner6

Gaziantep'te patlama sesi paniğe neden oldu

banner37

Gaziantep'te, kentin birçok bölgesinden duyulan patlama sesi, tedirginliğe neden oldu. Patlamanın nedeni araştırılırken, yetkililer, kentte olumsuz bir durumun olmadığını belirtti.

Gaziantep'te patlama sesi paniğe neden oldu
banner150

banner150

banner99

Gaziantep'te bugün saat 23.30 sıralarında şiddetli bir patlama sesi duyuldu. Kentin büyük bir bölümünden duyulan ses, tedirginliğe neden oldu. Vatandaşların ihbarı üzerine polis alarm durumuna geçti. Yetkililer, patlama sesiyle ilgili araştırma yaptı. Ancak yapılan araştırmada, kentte herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadı.

Valilik kaynakları, kentte şu an olumsuz bir durumun olmadığını, vatandaşların rahat olmasını istedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de patlama iddiasıyla ilgili doğrulanmış herhangi bir bilgi bulunmadığını söyledi.

Kentte tedirginlik yaratan olayın, savaş uçaklarının alçak uçuşu sırasında duyulan sonik patlama sesi nedeniyle olabileceği belirtildi.

GAZİANTEP VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valiliği, gece saatlerinde kentte duyulan ve tedirginliğe neden olan patlama sesiyle ilgili açıklama yaptı. Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında görev yapan uçakların ses hızını aşmasından kaynaklanmış olabileceği değerlendirilen açıklamada şöyle denildi:

"İl genelinde duyulan patlama sesinden dolayı jandarma, emniyet, AFAD, itfaiyeye yapılan ihbarlar değerlendirilmiş, saat 00.25 itibariyle hastanelerimize ve diğer kurumlarımıza bildirilen ya da görevlilerimizce tespit edilen herhangi bir yaralanma, vefat ve maddi hasar bulunmamaktadır. Bu sesin Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında görev yapan uçaklarımızın ses hızını aşmasından kaynaklanmış alibeleceği değerlendirilmiş olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir."

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, patlama sesine ilişkin doğrulanmış bir bilginin bulunmadığını Tweeter hesabından aktardı.

Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor. Patlamanın ardından çatışma çıktığı belirtilirken IŞİD hücre evine güvenlik güçlerince baskın yapıldığı, patlamanın bununla alakalı olabileceği belirtildi. 

Roket iddiası

T24 internet sitesinin haberine göre, polis olay yeri olmadığını belirtilirken gölete roket atıldığının iddia edildiğini aktardı.

Bu arada Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Gaziantep'in her tarafından duyulan patlama ile ilgili "şu an şehir içerisinde herhangi bir sıkıntı yok" açıklamasında bulundu.

Tahmazoğlu "Duyulan sesli ile alakalı emniyetimiz şu anda araştırma yapıyor net bir bilgi yok. Başka haberlere itibar etmeyiniz" ifadelerini de kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 00:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104