banner6

Guterres teröre karşı birlik çağrısı yaptı

banner37

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşanan terör saldırısını kınayarak, dünyanın birçok yerinde "insanlık dışı" taktikler kullanan teröristlerle mücadele için uluslararası toplumun bir araya gelmesi gerektiğini belirtti.

Guterres teröre karşı birlik çağrısı yaptı
banner99

BM Genel Sekreterliği Sözcülüğünden yapılan açıklamada Guterres, terör saldırısının kurbanlarının yakınlarına taziye dileklerini sundu.

Saldırının sorumlularının derhal bulunmasını ve adalete teslim edilmesini umduğunu aktaran Guterres, terörle mücadelede İngiltere ile dayanışma içerisinde olduklarını kaydetti.

Terör saldırısını kınayan Guterres, uluslararası toplumun dünyanın birçok yerinde "insanlık dışı" taktikler kullanan teröristlerle mücadelede bir araya gelmesi gerektiğini vurguladı.

Londra Köprüsü ve yakınındaki Borough Pazarı'nda dün gece yerel saatle 22.00 civarında gerçekleşen saldırıda köprü üzerinde yayaları ezen bir minibüs, daha sonra köprünün güney ucundaki Borough Pazarı'na yönelmiş, burada araçtan inen 3 saldırgan çevredekileri bıçaklamıştı.

Saldırganların bomba düzeneğini andıran yelekler giydiği ancak bunların gerçek değil halkta panik yaratmaya dönük olduğunun anlaşıldığı kaydedilmişti. Saldırganlar, polisin açtığı ateşle öldürülmüştü

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104