banner6

Hackerlar radyo-televizyon sunucularını kırdı

banner37

Hackerlar radyo-televizyon sunucularını kırdı
banner90
banner99

Moskova’da bazı radyo ve televizyon kanallarında hava saldırısı alarmı ile ilgili bilgi geçildi. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, söz konusu bilgilerin gerçeği yansıtmadığı ve medya kuruluşlarının sunucularının kırılması sonucu yayınlandığını duyurdu.
Rusya’nın başkenti Moskova’da bazı radyo ve televizyon kanallarında hava saldırısı alarmı ile ilgili ilgili bilgi geçildi. Bugün sosyal ağlarda Moskova'da televizyon kanallarının hava saldırısı alarmı geçtiğine dair bir video paylaşıldı. Uyarıya, ‘Herkes derhal sığınağa girsin’ yazıları eşlik etti.
Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, söz konusu bilgilerin gerçeği yansıtmadığı ve medya kuruluşlarının sunucularının bilgisayar korsanları tarafından kırılması sonucu yayınlandığını bildirdi.
Bakanlığın konuya ilişkin açıklamasında, “Moskova’da radyo istasyonlarının ve televizyon kanallarının sunucularının bilgisayar korsanlarınca kırılması sonucunda canlı yayında hava saldırısı duyurusu yapıldı” ifadelerine yer verildi.
Bakanlık ayrıca söz konusu bilgilerin ‘yanlış olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını’ vurguladı.
Sverdlovsk bölgesinde de benzer durum yaşandı
Rusya’nın Sverdlovsk bölgesinde de benzer bir durum yaşandığı, radyo ve televizyonların sunucularının bilgisayar korsanları tarafından kırılması sonucunda yanlış hava saldırısı alarmı verildiği öğrenildi.
Sverdlovsk bölgesinde televizyonlarda ‘Herkes derhal sığınağa girsin’ şeklinde yazılar geçtiği anlaşıldı.
Rusya Acil Durumlar Bakanlığı Sverdlovsk Bölge İdaresi’nden yapılan açıklamada, “Rusya Acil Durumlar Bakanlığı Sverdlovsk Bölge İdaresi, söz konusu bilgilerin yanlış olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını bildirir” ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104