HDP'li vekil Nadir Yıldırım katıldığı duruşmadan gözaltına alındı

banner37

HDP Van Milletvekili Nadir Yıldırım, katıldığı bir duruşma sırasında gözaltına alındı. HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir için de zorla getirilme kararı çıkartıldı.

HDP'li vekil Nadir Yıldırım katıldığı duruşmadan gözaltına alındı
banner99

HDP Van Milletvekili Nadir Yıldırım, Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesinde, HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken'in yargılandığı duruşmayı izlemeye geldi.

Duruşma salonunda Nadir Yıldırım, hakkında "zorla getirme" kararı bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

banner134
Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi, KCK ana davasında yargılanan HDP milletvekilleri Osman Baydemir, Dirayet Taşdemir, Çağlar Demirel, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime Konca, Alican Önlü ve Nadir Yıldırım hakkında önceki duruşmada zorla getirme kararı vermişti.

Bu arada, Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya gelmeyen HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir için de yakalama kararı çıktı. 

Mahkeme, usulüne uygun davetiye tebliğine rağmen duruşmaya gelmeyen Ziya Pir'in zorla getirilmesi ve yurt dışına çıkışının yasaklanması yönünde adli kontrol tedbiri konulmasını kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

İddianamede, HDP Diyarbakır Milletvekili Pir hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olmak", "terör örgütü propagandası yapmak" ve "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçlarından 9 yıl 6 aydan 23 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75