Hindistan'da Covid-19 krizi sürüyor: Ölüleri yakacak alan kalmadı

banner37

Hindistan'da Covid-19 krizi sürüyor: Ölüleri yakacak alan kalmadı
banner90
banner8

Hindistan'da Koronavirüs (Covid-19) salgınının ikinci dalgası bütün hızıyla devam ederken, başkent Delhi'de polis, ölülerin yakıldığı açık alanların yetersiz kaldığını söyleyerek yetkililerden yeni yerler göstermesini istedi.

Koronavirüs’ün hızla yayıldığı bölgelerde hastaneler, morglar ve ölülerin geleneksel usulde yakıldığı krematoryumların kapasitesi yetersiz kalıyor.

banner134
Son resmi rakamlara göre 1,3 milyar nüfuslu ülkede cuma günü itibariyle günlük vakalar 386 bin 452 ile dünyada şu ana kadar görülen en yüksek günlük artış rekorunu kırdı ve ülkede salgının başlangıcından bu yana hastalığa yakalananların sayısı 18 milyonu geçti. Yine cuma günü itibariyle bir günde ölenlerin sayısı ülke çapında 3500 olurken, başkent Delhi de yaklaşık 400 ile en yüksek günlük Covid-19 ölümünü yaşadı.

Salgına rağmen geçtiğimiz haftalarda seçim kampanyalarına ve yüz binlerce kişinin toplandığı Kumb Mela dini kutlamalarına izin veren Hindistan merkezi hükümeti salgınla mücadelenin yönetimi konusunda çok sert eleştirilerle karşı karşıya. Fakat Hindistan Sağlık Bakanı Harsh Vardhan, önceki gün hükümetin çizgisini savunarak, hala nüfusa göre ölüm oranının en düşük olduğu ülke olduklarını ve oksijen stokunun yurt dışından gelenler ve başka kaynaklardan gelen desteklerle "yeterli" düzeyde olduğunu öne sürdü.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75