banner6

Hindistan'da tünel kazarak banka soydular

banner37

Hindistan'da soyguncular, yaklaşık 12 metre tünel kazarak girdikleri bankanın şubesinden 250 bin dolara yakın para ve altın çaldı.

Hindistan'da tünel kazarak banka soydular
banner150 banner151 banner143

Times of India gazetesinde yer alan habere göre, Mumbai şehrinde bulunan Bank of Baroda'nın şubesindeki şahsi kasaların bulunduğu odaya tünel kazarak giren soyguncular, kasalardaki yaklaşık 250 bin dolar para ve ziynet eşyalarını çaldı.

Polisten yapılan açıklamada, bankanın, 12 metre uzunluğunda ve bir metre genişliğinde kazılan tünelle soyulduğu belirtildi.

Soygunun, pazartesi günü bankaya gelen çalışanlar tarafından fark edildiği ve olayın hafta sonu yaşandığının tahmin edildiği kaydedildi.

Polis kaynakları, hırsızların, soygunu gerçekleştirmek için 6 ay önce banka yakınlarında bir dükkân kiraladıklarını belirtti.

Yetkililer, dükkânı kiralayan kişinin birkaç ay boyunca iş yerini işlettiğini ancak sağlık sebeplerini gerekçe göstererek soygundan iki ay önce arkadaşlarına devrederek ortadan kaybolduğunu söyledi.
Soyguncuların iki ay boyunca geceleri tünel kazdıkları ve çıkan hafriyatı dükkânın karşısındaki boş araziye döktükleri aktarıldı.

Dükkânı kiralayan kişinin peşine düşen polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 11:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110