banner6

İhraç edilecek firarileri kaçıracakken yakalandılar

banner37

İhraç edilecek firarileri  kaçıracakken yakalandılar
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA 

   KKTC’den ihraç edilmek üzere tutuklu bulundukları yurttan kaçan Suriye uyruklu üç firariyi Mağusa’ya götürmek için anlaşan iki kişi, firarileri beklerken yakalandı ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından aleyhlerine soruşturma amaçlı 3 gün tutukluluk emri verildi.

   “Ağır bir cürüm işlemek için gizli ittifak” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar M.D. ve H.M., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Mustafa Parlak’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Parlak, 22.03.2022 tarihinde saat 00.15’te pandemi oteli olarak kullanılan Yıldız Öğrenci Yurdu’nda KKTC’den ihraç edilmek üzere tutuklu olarak bulunan Wisam Fathullah (E-22), Ahmed Elhamıd (E-23) ve Huseyin Alabed Allah (E-22) isimli şahısların gizlice yurttan kaçtıklarını ve Demirhan Polis Karakolu ekiplerince suçüstü yakalandıklarını kaydetti.

   Polis memuru Mustafa Parlak, firar sonrası yapılan soruşturmada, konu şahısları alacak olan zanlı 1 M.D. ve zanlı 2 H.M.’nin CC 828 plakalı araç içerisinde konu şahısları bekledikleri esnada Demirhan’da tespit edilerek alıkonulduklarına vurgu yaptı.

   Parlak, zanlı 2 H.M.’nin konu şahısları 300 TL karşılığında Mağusa’ya götüreceklerini itiraf ettiğini belirtti.

   Zanlı 2’nin verdiği gönüllü ifadenin içeriğinin araştırılacağını, alınacak olan ifadeler, incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirten Parlak, zanlıların üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110