banner6

İletişim sistemleri dinlenebilir

banner37

İletişim sistemleri dinlenebilir
banner90
banner99

Çekya Ulusal Siber ve Bilgi Güvenliği Ajansı, Çin'in dünya genelinde kullanılan sosyal medya platformu TikTok uygulamasının bulunduğu cep telefonu gibi cihazlarda, kritik iletişim ya da altyapı sistemlerinin dinlenebildiği uyarısında bulundu.
Çekya Ulusal Siber ve Bilgi Güvenliği Ajansı (NUKIB), TikTok uygulamasının oluşturacağı olası tehlikelere ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, söz konusu uygulamanın kullanıldığı cihazlar üzerinden kritik önem arz eden altyapı sistemleri ve iletişim unsurlarının dinlenebildiği uyarısında bulunuldu.

Söz konusu uygulamanın geniş kitlelerce kullanıldığına işaret edilen açıklamada, kullanıcılardan bu durumu göz önünde bulundurmaları istendi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI UYGULAMAYI KULLANAMAYACAK

Öte yandan, Çekya İçişleri Bakanı Vit Rakusan da basına yaptığı açıklamada, bakanlık bünyesinde çalışanların söz konusu uygulamayı cep telefonları ya da benzer aygıtlarda kullanamayacağını bildirdi.

TikTok'a yönelik güvenlik kaygıları daha önce de farklı ülkelerde gündeme gelmiş, ABD, Avrupa Birliği kurumları ve Kanada'da kamu kuruluşlarında çalışanların bu uygulamayı kullanması yasaklanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104