İngiliz basını: İngiltere’nin seyahat kısıtlamaları Temmuz ayına kadar uzatılacak

banner37

İngiliz basını: İngiltere’nin seyahat kısıtlamaları Temmuz ayına kadar uzatılacak
banner90
banner8

Geçtiğimiz ay 12 Nisan’da yeni önlemlerini açıklayarak 17 Mayıs itibarıyla seyahat kısıtlamasının kaldırılması beklenen İngiltere’de İngiliz basını corona virüs salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan yurtdışı seyahat kısıtlamalarının Haziran ayının sonuna kadar uzatılacağını ve kurallara aykırı şekilde ülkeden ayrılmak isteyen kişilere 5 bin sterlin para cezası uygulanacağını yazdı. Hükümet kaynaklarına dayandırılan habere göre, “insanların 17 Mayıs'tan önce seyahat etmelerini engellemek için kısıtlamaların süresinin uzatıldığı” belirtildi.

banner134
Covid-19 aşılamasına en erken başlayan ülke olan İngiltere’de hükümetinin oluşturduğu çalışma grubu, 12 Nisan'da yurtdışı seyahatlere izin verilmesiyle ilgili raporunu sunacak. Hükümet geçtiğimiz ay, seyahat kısıtlamalarını kaldırsa bile bunun en erken 17 Mayıs'ta başlayacağını belirtmişti.

İngiltere basını ise, 12 Nisan’da açıklanacak olan yeni tedbirler sonrasında yurtdışı seyahat kısıtlamalarının Temmuz’a kadar kısıtlanacağını yazdı.

The Times gazetesinin haberinde bir hükümet kaynağı, insanların 17 Mayıs'tan önce seyahat etmelerini engellemek için kısıtlamaların süresinin uzatıldığını söyledi. Aynı haberde hükümet kaynağı, "Bu düzenleme, hükümetin çalışma grubunun 12 Nisan'da sunacağı değerlendirmeyle etkileşim içerisinde olacak" açıklamalarında bulunduğunun altı çizildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75