banner6

İngiltere eski güzeli 400 Milyon sterlinlik tazminat kazandı

banner37

İngiltere eski güzeli 400 Milyon sterlinlik tazminat kazandı
banner8

Eski İngiltere güzeli Kirsty Bertarelli İngiltere tarihinin en pahalı boşanmasına imza attı

İngiltere’nin eski güzellik kraliçesi Kirsty Bertarelli, 21 yıllık eşi, İsviçreli iş insanı Ernesto Bertarelli’den boşanırken, 400 milyon sterlin (4 milyar 800 milyon lira) tazminat alarak Kraliçe Elizabeth'ten daha zengin biri haline geldi.

50 yaşındaki model ve şarkıcı, İsviçreli iş insanı, milyarder eşi Ernesto Bertarelli’den boşanırken, İngiltere’nin en zenginlerinden biri oldu.

Eski İngiltere güzeli, 400 Milyon sterlin tazminat alarak, İngiltere tarihinin en yüksek boşanma tazminatını alan kişi unvanını elde etti.

21 yıllık evliliklerini bu yıl bitiren çiftin boşanma haberi yaz aylarında ortaya çıkmıştı. Çiftin sözcüsü, boşanma kararını ortaklaşa verdiklerini ve dostça ayrıldıklarını açıklamıştı.

Bertarelli çifti, Sunday Times’ın en zenginler listesinde 9,2 milyar sterlinlik servetleriyle 14’üncü sırada yer almıştı. Servetleri Bahamalar, Brunei, Ermenistan gibi bazı ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılasından bile daha büyük.

Eski güzelin, nakit tazminatın yanında ayrıca, İsviçre’de bu yıl 52 milyon sterline satın alınan lüks ev ile İsviçre’nin Gstaad kayak merkezinde 8 milyon sterlinlik bir evi daha aldığı öğrenildi. Dolayısıyla toplam tazminat miktarı 400 milyon sterlini aştı.

İngiliz basını, Kirsty Bertarelli’nin Kraliçe Elizabeth’ten daha zengin biri haline geldiğini yazdı. Elizabeth’in kişisel serveti 365 milyon sterlin civarında.

banner134

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2021, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104